19. února 2018 11:24
Adam Vala

Režisér filmu Call of Duty naznačil, koho chce do hlavní role. Líbí se mu hvězdy Batmana a Star Treku

Když herci zkouší videohry na stříbrném plátně

Velké mainstreamové hry se čím dál tím víc přibližují filmům, a proto je vcelku logické, že se v souvislosti s videohrami často mluví také o hollywoodských hercích. Slavné tvářé šoubyznysu ale není nutné vytrhávat z jejich obvyklého prostředí, když tu jsou také filmy, vznikající na základě herních licencí. A přesně tohle by mohla být příležitost pro Toma Hardyho (Bane) a Chrise Pinea (Kirk), kteří by si mohli zahrát v chystaném filmu Call of Duty.

Vše má ale celou řadu háčků - o oblíbenosti těchto dvou herců hovořil italský režisér Stefano Sollima, jehož role u filmu Call of Duty však ještě není potvrzena. Sám Sollima navíc explicitně neuvedl, že by tyto herce obsadil, pouze naznačil, že se mu jejich práce líbí a byli by vhodnými kandidáty na hlavní duo v některém z (jeho) akčních filmů. Pokud by to tak ale ve výsledku dopadlo, mohli bychom se dočkat hodně třaskavého mixu talentu i filmově-akčního umění obou herců.

Film Call of Duty podle společnosti Activision Blizzard nicméně stoprocentně vzniká, je v raném stádiu, existuje scénář a v předprodukční fázi se řeší všechny náležitosti, týkající se lokací, návazanosti na již vydané hry a samozřejmě i obsazení. Pokud by byla Sollimova vize naplněna, mohlo by být zaděláno na kvalitní podívanou a snad i zboření dogmatu, že filmy podle her nemohou soupeřit s tradiční akční konkurencí.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný