1. září 2021 18:30

První fotky z nového Resident Evilu: Film bez Milly Jovovich bude maximálně věrný herní předloze

Tvůrci nového Resident Evilu poprvé ukázali, jak blízko bude mít film k herní předloze.

Nové filmové zpracování legendární herní série Resident Evil s podtitulem Racoon City vtrhne do českých kin už v prosinci – a přestože stále čekáme na trailer, nyní dorazila alespoň trojice snímků přímo z filmu. Je na nich vidět, že se tvůrci opravdu snaží držet předlohy.

Film bude vycházet z prvních dvou her, takže se dočkáme mnoha známých tváří. První snímek ukazuje ozbrojenou čtveřici v temném sále Spencer Mansion – zleva doprava můžeme vidět Alberta Weskera (Tom Hopper), Richarda Aikena (Chad Rook), Jill Valentine (Hannah John-Kamen) a nechybí aní Chris Redfield (Robbie Amell).

Druhá fotka patří Lise Trevor (Marina Mazepa), dospívající dceři architekta Spencer Mansion v lesích poblíž Raccoon City. Při procházce byla unesena a vědci z Umbrella Corporation na ní testovali účinek mnoha nebezpečných virů, které ji proměnily v monstrum.

Poslední uvolněný snímek ukazuje policistu Leona S. Kennedyho (Avan Jogia) a Claire Redfield (Kaya Scodelario), které musí znát každý, kdo kdy zavadil o slavnou survival sérii.

Dodejme, že nový film nemá nic společného se starší hollywoodskou ságou a jeho režisér a scenárista Johannes Roberts (47 metrů, Temná strana dveří) slibuje méně akce, ale více strachu, tajemna a napětí. Inspiroval se klasikami jako Vymítač ďábla, Osvícení nebo Teď se nedívej. Struktura vyprávění má být podobná jako ve filmu Přepadení 13. okrsku.

Filmaři těsně spolupracovali s herní firmou Capcom a slibují, že každá postava i monstrum budou pocházet přímo ze hry. I přesto však příběh nabídne překvapení také těm, kdo znají obě herní předlohy skrz naskrz.

Těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný