5. ledna 2017 17:37

Princezna Leia měla mít daleko větší roli ve Star Wars: Epizodě 9! Oživí ji jako Paula Walkera?

Osud dalších dílů Star Wars je nejistý.

Podle přestižního magazínu Hollywood Reporter řeší tvůrci nových dílů Star Wars velký problém. Režisér deváté a finální epizody nové trilogie Colin Trevorrow (Jurský svět) má domluvenou důležitou schůzku v Lucasfilm, kde bude řešit, co se bude dít po náhlém úmrtí Carrie Fisher, představitelky ikonické princezny Leii.

Jak je už delší čas známo, herečka stihla odehrát svou roli v nadcházející osmé epizodě, kterou uvidíme letos před Vánoci. V chystaných dílech má dvě velice důležité a taky fanoušky napjatě očekávané scény. Tou první bude opětovné setkání s bratrem Lukem Skywalkerem a druhou konfrontace se synem Kylo Renem, který se dal na temnou stranu Síly. Neví se přesně, která se objeví v kterém díle, ale co se týče minut před kamerou, měla mít Fisher větší roli právě ve finálním devátém díle, jehož natáčení se teprve připravuje.

Podle magazínu bude Trevorrow na schůzce s Kathleen Kennedy z Lucasfilm řešit dvě hlavní varianty:

A) přepsat scénář Epizody 9 - princezna Leia by náhle zemřela, buď ještě přidanou CGI scénou v osmé epizodě či zkraje té deváté, nebo by její linka byla zcela potlačena

B) vytvořit kompletní CGI verzi Leii - tak, jako byla mladší Leia vytvořena v aktuálním Rogue One: Star Wars Story, spolu s Grand Moff Tarkinem. Jenže tento krok vyvolal spoustu kontroverze a mnoho fanoušků si stěžovalo, že je používání počitačově animovaných postav stále ještě technicky nedokonalé a hlavně neuctivé k samotným hercům... Otázkou je, zda samotná Carrie Fisher neměla ve smlouvě, že ji může v případě problémů nahradit digitální dvojnice.

Je tady ještě další možnost, o které se však prý nejedná. Tou je přeobsazení princezny jinou herečkou. Ve Star Wars takto byla přeobsazena třeba Mon Mothma, v Harry Potterovi postava Brumbála. Jenže princezna Leia je příliš důležitá postava, kterou mají fanoušci zafixovanou, proto by její přeobsazení sebevíc podobnou herečkou působilo rušivě. Proto se o něm podle dosavadních zpráv ani neuvažuje.

Uvidíme, zda se v dohledné době dozvíme, jak se tvůrci Star Wars rozhodli. Bohužel žádné z řešení není ideální a smrt Carrie Fisher je pro celé univerzum Star Wars velkou ránou.

Jaká varianta by přišla nejschůdnější vám? Vypuštění Leii, vytvoření její digitální kopie nebo snad přeobsazení novou herečkou?

Na závěr přidáváme jako vzomínku všechny scény s princeznou ze sedmého dílu:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný