25. ledna 2022 14:45

Predátor 5 je inspirovaný God of War. Bohužel ale ne tak, jak si myslíte

Zajímavý střípek informací o dokončovaném novém Predátorovi.

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10, Banda) vypustil novou informaci o svém predátořím filmu, který se jmenuje Prey neboli Kořist (předtím Skulls). Na svém twitterovém účtu totiž prozradil, že byl inspirován oceňovanou hrou God of War.

„Zatímco God of War od Coryho Barloga si získává opětovné uznání za své vydání na PC, tak já k té chvále ještě přidám a vypíchnu – hra dost ovlivnila Prey,“ napsal Trachtenberg. Informaci sice nijak nerozvinul, ale fanoušci si hned mnohé spojili.

Zklamáni jistě budou všichni, kdo by snad doufali, že si to s lovcem z vesmíru rozdá urostlý polobůh, jakým je hlavní hrdina hry Kratos. Proti Predátorovi totiž napopáté nebude stát podobná hora svalů, jakou byl svého času Arnold Schwarzenegger.

Synopse filmu hovoří jasně. Prey se odehrává před třemi stovkami let na území Komančů a bude sledovat mladičkou bojovnici Naru (Amber Midthunder, známá ze seriálu Legion), jak neohroženě chrání svůj kmen. Důležitou postavou by pak měl být i Nařin otec, který pro ni bude zároveň zdrojem zkušenosti a moudrosti. A právě tady zřejmě bude paralela s God of War, jenž stojí na komplikovaném, ale hlubokém vztahu otce Kratose a jeho syna Atreuse. Co se týče stylu, nabízí se pak pro film použití dlouhých nepřerušovaných záběrů. Videohra se totiž celá odehrává bez jediného střihu, a to včetně příběhových sekvencí.

Objevily se dokonce spekulace, že onou tajemnou otcovskou figurou by dokonce mohl být sám Predátor, který si Naru za blíže neurčených okolností osvojí. Všechny otázky však zodpoví až hotový film, jenž by měl dorazil někdy v létě 2022.

Těšíte se?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný