18. října 2016 11:05

Po téhle teorii se budete chtít znovu podívat na nové díly Star Wars. Dostanou totiž úplně jinou šťávu!

Jak zmatený mladík Anakin poznal ženu, která ho uvrhla na cestu do temnoty.

Nešťastná osudová láska, která vás potká v citlivém období, vám někdy může změnit celý život. Své by mohl vyprávět Anakin Skywalker. V prequelové trilogii jsme pozorovali jeho cestu od talentovaného kluka, k rytíři Jedi, který se nakonec jako Darth Vader stane obávaným temným pánem galaktického Impéria.

Ačkoli se momentálně všichni snaží tvářit, že trilogie Skrytá hrozba, Klony útočí a Pomsta Sithů, skoro neexistují, přesto nabízí v jádru silnou zápletku. Tu nepohřbí ani kožené dialogy nebo plyšákoidní naladění v čele s Jar Jar Binksem.

Donna Dickens z magazínu Hit Fix se zaměřila na velice napjatý vztah, který mezi sebou mají Anakin a jeho učitel Obi-Wan Kenobi. Tvrdí, že za všim stojí milostné pletky, které měl Obi-Wan s Padmé Amidalou, láskou Anakina.

Donna je přesvědčená, že v díle Klony útočí se dají Padmé s Obi-Wanem potají dohromady; a to v době, kdy on jí ochraňuje. Několik scén pak v náznacích ukazuje, že je pouto mezi nimi daleko silnější. Obi-Wan kvůli ní několikrát riskuje vlastní život. Padmé mu to později vrátí, když ho zachrání v bitvě na planetě Geonosis.

A právě během záchrany dojde k drobnému ale významnému okamžiku - když Padmé položí Obi-Wanovi za Anakinovými zády ruku na stehno. Nestyda jedna! ;)

Ve třetím díle už mladý Skywalker otevřeně žárlí, třeba když má vizi, že Padmé rodí jeho potomka a po jejím boku stojí jeho učitel. Naopak, když Yoda radí Obi-Wanovi, ať hledá ve svých citech, aby našel Anakina, nevyskočí Obi-Wanovi nikdo jiný než Padmé.

Není divu, že nakonec vše vyústí v bitku Anakina s Obi-Wanem nad do ruda rozpáleným vulkánem. Ach ta nevěra, ach ty lidské vášně!

Celkem přesvědčivé vysvětlení, co? Zkusíte se na původní trilogii podívat novýma očima?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný