24. února 2023 09:30

Pán prstenů se vrací do kin, vzniknou nové filmy. Co na oznámení řekl režisér slavné trilogie?

Fanoušci Tolkiena se dočkají spousty dalších filmů ze světa Pána prstenů. Bude u toho i ten nejdůležitější člověk?

Stejné studio, které natočilo filmové trilogie Pán prstenů a Hobit, oficiálně oznámilo, že chystá nové hrané filmy ze Středozemě. Držitel většiny tolkienovských práv Middle-Earth Enterprises, který je nově vlastněný společností Embracer Group, se totiž dohodl s Warner Bros. na několikaleté smlouvě umožňující vznik nových filmů adaptujících Tolkienovy postavy i příběhy.

Milovníky filmového Pána prstenů jistě potěší, že celou dohodu sledovali i režisér trilogie Peter Jackson a jeho dlouholeté scenáristické spolupracovnice Philippa Boyens a Fran Walsh (druhá je i jeho životní partnerkou). „Warner Bros. a Embracer nás o informovali o každém podniknutém kroku. Těšíme se, až si vyslechneme jejich vizi, jak celou franšízu posunout kupředu,“ řekl Jackson magazínu Deadline.

Zatím není jasná míra Jacksonova zapojení ani rozsah vyjednaných práv, tedy jakou část z rozsáhlého Tolkienova díla budou moci Warner Bros. a jejich produkční studio New Line Cinema vlastně adaptovat. Pokud by šlo o prequel, není pravděpodobné, že by se tvůrci pustili do Druhého věku, protože ten aktuálně zpracovává Amazon v seriálu Pán prstenů: Prsteny moci.

První věk byl prozatím adaptacím zapovězen, ale je možné, že nový majitel práv Embracer toto tabu prolomí. Jde totiž o velice zajímavou látku, která nabízí opravdu epické příběhy i bitvy – a hlavně prvního Temného pána Morgotha. Vyloučeno není ani pokračování Pána prstenů, ačkoli nemá v původních Tolkienových textech zase takovou oporu.

U Warner Bros. aktuálně pracují na animovaném celovečerním filmu The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim mapujícím příběh Helmova žlebu od režiséra Kendžiho Kamijamy (Duch ve stroji: SAC_2045, Blade Runner: Black Lotus). Ten vstoupí do českých kin 11. dubna 2024.

Zdroj: The Playlist

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný