22. března 2016 14:51

Od Warcraftu k Alence v říši divů: 10 nejočekávanějších filmů letošního jara

Už je to skoro tady!

V neděli oficiálně začalo jaro. Venkovní teploty konečně stoupají, i když jsou ale procházky v parku čím dál tím snesitelnější, neměli byste zapomínat chodit do kina. Následující 3 měsíce totiž nabídnou hodně nadějných filmů s velkým žánrovým rozpětím. A abyste zdlouhavě nepátrali po těch, které by vás mohly zajímat, tady jsme vybrali deset kousků, na které se mezi 20. březnem a 21. červnem (doufejme!) vyplatí vyrazit.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

česká premiéra: 24. března 2016

Dva nejikoničtější superhrdinové se konečně sejdou v jednom filmu. O střetu Batmana se Supermanem se debatuje už mnoho let, teď ho ale konečně uvidíme na velkém plátně. Režie se ujal Zack Snyder, jako Bruce Wayne se poprvé představí Ben Affleck. A jak určitě víte, dorazí i Wonder Woman a ostatní členové chystané Justice League!

Čarodějnice

česká premiéra: 24. března 2016

Komorní horor o amerických kolonizátorech ze 17. století, jejichž nový domov se zalíbí nebezpečné bytosti z blízkého lesa, se těší skvělým ohlasům i recenzím. Loni výrazně zapůsobil na diváky na Sundance i na karlovarském festivalu, takže potěší, že se nakonec dočká i oficiální české premiéry.

Kniha džunglí

česká premiéra: 21. dubna 2016

Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Christopher Walken nebo Jamie „pan Grey“ Dornan. Nikoho z téhle herecké party v Knize džunglí neuvidíte, všechny ale uslyšíte. Nadabovali totiž digitální zvířenu, která bude zjednodušovat, nebo naopak komplikovat život Mauglímu v podání Neela Sethiho. Snad z toho u Disneyho vyrobí další klasiku!

Captain America: Občanská válka

česká premiéra: 5. května 2016

Avengers si loni ověřili týmovou dynamiku, takže je nejvyšší čas na "drobnou" potyčku. Ano, Kapitán Amerika si to letos rozdá s Iron Manem a jejich ideologický spor rozetne vedví i celý superhrdinský svět. Že to nebude tak mohutná řežba jako v komiksech, kde se střetly desítky postav? No to nebude, ten film ale holt nemůže mít deset hodin!

X-Men: Apokalypsa

česká premiéra: 19. května 2016

Bryan Singer nám po Budoucí minulost nabídne další mutantí spektákl, tentokrát o hrozivém prvním mutantovi (ten modrý pán uprostřed), který chce ovládnout celý svět. X-Meni tak budou muset nabrat kupu "nováčků", mezi nimiž se objeví třeba Jean Grey, Cyclops, Nightcrawler nebo Storm. A ačkoliv to zatím vypadá na standardní apokalyptické pokoukání, na překvápka je pořád místa dost.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

česká premiéra: 26. května 2016

Alenka s Kloboučníkem se dohrabali k miliardovým výdělkům, takže není velkým překvapením, že se vydají na další dobrodružství. Dlouhých šest let po jedničce je čeká výprava „Za zrcadlo“, v níž se řada starých známých postaví Času s tváří Sachy Barona Cohena. Johnny Depp vs. slavný pološílený komik? Tomu se říká pořádný filmový duel!

Želvy Ninja 2

česká premiéra: 2. června 2016

Želváci jsou zpátky, tentokrát i s Rocksteadym, Bebopem a Krangem. Jednička možná nebyla přijata zas tak nadšeně, trailer dvojky ale naznačuje, že by to napodruhé mohla být ohromná zábava. Tak to snad klapne!

Warcraft: První střet

česká premiéra: 9. června 2016

Videoherní legenda ožívá! Blizzardu se v červnu budou stavět pomníky, nebo jim někdo vypálí sídlo do základů, do kin totiž dorazí celovečerní Warcraft. Půjde o fantasy pecku z ranku Pána prstenů? Anebo nás čekají omalovánky hobitího typu? Pevně doufejme v to první, už proto, že... je to sakra Warcraft!

Hledá se Dory

česká premiéra: 16. června 2016

Hledá se Nemo je jeden z nejlepších animáků všech dob, jeho pokračování se tak bude těšit velké pozornosti. O co v něm půjde? Jak napovídá název, v centru dění bude Dory, která se vydá hledat svoji rodinu. A jelikož to opět bude režírovat Andrew Stanton, máme slušnou šanci na další nádhernou podívanou!

Podfukáři 2

česká premiéra: 16. června 2016

Podfukáři jsou zpátky. Těhotnou Islu Fisher sice musela nahradit Lizzy Caplan, jinak se ale v pokračování kouzelnického thrilleru vracejí úplně všichni. Po boku Woodyho Harrelsona, Jesseho Eisenberga a Davea Franca se tak znovu objeví Mark Ruffalo, Morgan Freeman i Michael Caine. No a navrch tu máme ještě jednu novou hereckou atrakci, jíž bude samotný Daniel "Harry Potter" Radcliffe!

Na který jarní film se nejvíc těšíte vy? Dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný