23. května 2016 16:39

Od Vetřelce ke Star Wars: 4 nenáviděné filmy, které vůbec nejsou špatné!

Vodní svět - upoutávka

Ne všichni si zaslouží naši nenávist.

Kevin Costner byl v 90. letech nejenom nočním snem vaší mámy, ale i megavýdělečným aktérem dobrodružných filmů. Jenže pak investoval majlant a pověst do Vodního světa a přišel o obojí. Biják, který můžete vidět v neděli od 20.00 na Prima COOL, ovšem střízlivýma očima rozhodně není špatný – jenom nesplnil očekávání, která se s ním jako s "nejdražším filmem své doby" jaksi pojila. Fanoušci však mnohdy nenávidí bijáky, které "objektivně" vůbec nejsou špatné. Vzpomněli jsme na čtyři další.

X-Men: Poslední vzdor

Důvod k hejtu: Režisér Brett Ratner vzal do ruky komiksový kult a překoval jej v plytkou kecačku, který navíc pošpinila zápletky předešlých filmů. Poslední vzdor je tak špatný film, že jej zamlčeli i jeho následovníci – události X-Men: Budoucí minulosti totiž de facto Poslední vzdor (společně se zbytek původní trilogie) vymazaly z historie!

Důvod k lajku: Spoléhat na vkus a moudrost davů není vždy rozumné, nelze však nevypíchnout, že má Poslední vzdor na CSFD celých 72 % a stěží tak jde o potrat, za který ho mají fanoušci. Jasně, Ratnerův styl je odlišný, jeho hlášky nemají takový šmrnc a ta Xavierova smrt byla taky divná. Špatné filmy ale vypadají docela jinak než tahle solidní, mírně nadprůměrná jízda mutantní rodiny za záchranou světa.

Vetřelec 3

Důvod k hejtu: David Fincher je možná geniální režisér, jeho třetí Vetřelec ale rozezlil fanoušky široko daleko, když zabil dvě postavy z dvojky hned v úvodních titulcích a pak (snad jako bonus) i Ripleyovou. Pro Finchera bylo natáčení noční můrou, finální střih pro konflikty se studiem ani nedokončil a po premiéře nebylo jisté, jestli vůbec nějaký další film kdy natočí.

Důvod k lajku: Jasně, Vetřelec 3 pohřbil nadějně rozjetou týmovou sérii. Milujeme Newt, Hickse i Bishopa. Fincher ale nechtěl a neumí natáčet jako Cameron – namísto toho si zvolil nihilistickou jízdu temnější než černá díra, a tak je nutno film i vnímat. Ve světě Vetřelce je ostatně příhodné, že je libovolný okamžik naděje promptně udusán všeobjímající depresí. A v tom Vetřelec 3 skutečně exceluje!

Armageddon

Důvod k hejtu: I když vydělal hroznou sumu peněz, Armageddon disponuje inteligencí přejetého cvrčka a jenom charisma Bruce Willise je tím, co zachraňuje tragické vystupování mladého Bena Afflecka od naprosté propasti. Film si navíc s fyzikou kompletně vytřel... všechno, co jen vytřít lze. Dokonce i ti, kteří si Armageddon nepokrytě užívají, obvykle neopomenou několikrát v jeho průběhu říct "To by v reálu nešlo" a na konci dodat "To byla ale bejkárna".

Důvod k lajku: Michael Bay není zrovna režisér s pověstí puntičkáře a věrností realitě. Jde mu však vyvolání skoro až kýčovitě osudové atmosféry, a to prosím pěkně umí na jedničku! Když zrovna nic nevybuchuje, Armageddon je vizuální báseň nejvyššího kalibru a není náhodou, že reálná NASA filmařům spoustu lokací propůjčila, byť jejím zástupcům musela být absurdita filmu zjevná. Armageddon je totiž heroickým eposem o tom, proč jsou lety do kosmu krásné a důležité...

Hvězdné války: Epizoda I – Skrytá hrozba

Důvod k hejtu: Úplně všechno je špatně! Darth Vader je malý otravný kluk! V půlce filmu se děj zastaví a sledujeme nějaké závody! Na konci zemře jediný sympatický drsňák celé zápletky! Darth Vader vše vyřeší jaksi omylem, když vletí do mateřské lodě a zničí hlavní počítač droidů! A navíc Síla není Síla, ale Midichloridany!!!

Důvod k lajku: Je toho určitě dost, co George Lucas na prequelech zkonil. Především dialogy a motivace postav, tedy duše každého příběhu by potřebovaly trochu přelakovat. K dobru Lucase ale nutno přičíst, že se pokusil odvyprávět v předaleké galaxii něco zcela nového a jiného. Přišel s novými frakcemi, mýty i styly a pořád tak ovlivnil další generaci diváků. Nové Hvězdné války, započaté sedmým filmem na konci loňského roku, naproti tomu působí, že se o podobnou invenci budou snažit až v poslední řadě a raději naservírují staronové pohledy na příběh, který jsme už viděli v 70. a 80. letech.

Vodní svět startuje na COOLu už v neděli ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný