2. září 2019 02:50

Od Ramba k Iron Manovi: 6 nejlepších akčních comebacků

Dobří drsňáci se vracejí.

Již od prvního Terminátora víme, že se každý správný akční geroj rád vrací – a stejně tak se ve čtvrtek ve 22.50 na Prima COOL vrátí i Wesley Snipes jako Střelec v ohrožení. Snipesův bývalý agent CIA se samozřejmě ocitne v hledáčku svých někdejších kolegů, což smrdí průserem i střelným prachem. Solidní béčko tak hodně připomíná jiné akční comebacky dávných pardálů. Třeba tyhle...

Strážci Galaxie 2

Kurt Russell je spolu s Arniem a Christopherem Lambertem jedním z herců, co akční éru založili. Jeho Útěk z New Yorku z roku 1981 má vše, co od osmdesátkové akce chceme, včetně hláškující cynika v hlavní roli. Ačkoliv se Kurt pořád nějak nerozhoupal k vlastnímu filmu, skoro polovinu radosti při sledování druhého dílu Strážců Galaxie nám učinilo jenom sledování jeho tváře. Pro ostudy, které film nestihly v kinech, nebudeme jeho roli spoilovat – my ostatní se však nejspíše shodneme, že i jako hráč na vedlejší housle má Kurt furt elánu (a ran) na rozdávání.

Rambo: Do pekla a zpět

Zatímco u Arnolda na skutečný comeback, nikoliv jen průměrnou kaši, stále tak nějak čekáme, Sylvester si před pár lety dal záležet a vyrazil nám dech svým Rambem: Do pekla a zpět (alias Rambo 4). Jasně, už se tu nesvlékl do poloviny těla – ale ne, že i tak nevypadal líp, než drtivá většina zbylých šedesátníků. Zejména ve scéně a bombou a scéně s kulometem (!) přitom prokázal, že má pořád jako herec, tvůrce i režisér pořád tak velké koule, že by je měl problém na zádech unést i Atlas. Takhle vypadá comeback, jak se patří!

Iron Man & Iron Man 2

Touhle dvojicí ve skutečnosti sešmahneme hned dva comebacky, každý však stojí za to! V první řadě je tu hlavně Iron Man z roku 2007 – dnes na něj nejspíše vzpomínáme na zakládající díl filmových marvelovek tak, jak je známe. Tehdy šlo věk o velký návrat nevyzpytatelného Roberta Downeyho Jr., jednoho z nejlepších herců své éry, který svůj talent na konci předešlé dekády utopil v drogách, léčebnách a vězeních.

Byla by však velká škoda opomenout, že marvelovky takto dávají druhou šanci i jiným pořízkům. Takový Mickey Rourke se třeba parádně předvedl v Iron Manovi 2. Zpětně je film označován za jeden ze slabších dílů, právě Rourke jej však pozvedl svých charismatem Člověka, Co Si Nechal Šešrotovat Auto, Ale Zapomněl Z Něj Vystoupit tak vysoko, že na svých velkých bedrech drží celou story dodnes!

96 hodin

Odešel Liam Neeson někdy do hereckého nebo akčního důchodu? Trochu o tom pochybujeme – navzdory tomu si však na mnoho jeho řezacích filmů od doby Skryté hrozby a 90. let obecně příliš nepamatujeme. 96 hodin aka biják o tom, kterak Liam zboří kvůli dcerce unesené mafiány poloviny Paříže, to však změnilo tak brutální mírou, že se po příštích pět let točily skoro jenom filmy o padesátnících zachraňujících své rodiny střílením padouchů do hlav.

John Wick

A netřeba popírat, že byl z podobné premisy inspirován i poslední velký akční comeback jménem John Wick. V tom se vrátil Keanu Reeves, jenž už jednu akční revoluci spáchal v Matrixu – i John Wick, o pomstě za… mrtvého psa (… ale skrze něj manželku, lásku a tak vůbec), je přitom oslavován jako jeden z nejlepších a nejbrutálnějších akčních bijáků posledních let! Tahle herecká cháska má prostě akci v krvi. Je jedno, jestli si od ní dá na deset let pokoj, nebo ne – střílet ve filmu do lidí není něco, co člověk jen tak zapomene!

Střelec v ohrožení bude rozdávat rány ve čtvrtek ve 22.50 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný