18. března 2016 11:51

Od King Konga k Anakondě: 4 nejšílenější filmy s obřími hady

Hadi v letadle jsou jen vrcholkem ledovce.

Odkaz starověkého sykavého baziliška – právě to v našem úterním béčku Hadí král ve 22.45 odhalí archeolog Harry McColl! Rozjede se tak prazvláštní filmová podívaná, která potěší každého milovníka ujeté kinematografie. Zlí jazykové "kvality" Hadího krále shazují triky a režii, podle nás je ale vše jinak. Filmy s hady mají totiž dlouhou tradici v tom šířit kolem sebe šílenství.

King Kong (1933)

V názvu filmu možná tkví přerostlá opice, nemalou hvězdou původního King Konga byl však i gigantický hadoidní Elasmosaurus, dost možná ve své první druhové roli na filmovém pásu! Bestie delší než King Kong samotný si to s ním rozdala ještě na tajuplném ostrově a skoro ho uškrtila svým mocným pozadím. S úspěchem by se dalo argumentovat, že souboj s megahadem byl filmařsky povedenější než kultovnější Kingova bitka s T-rexem!

Python

I když se přerostlí hadi vyskytli v pěkné řádce další dobrých bijáků (jmenovitě Barbar Conan), na delší stopáži se jim věnovaly spíše provary. Hororová kriminálka Python o hadovi s nezdolnou chutí na lidskou krev nebyla výjimkou. Navzdory tomu na její palubu nastoupila velká jména jako Casper Van Dien (Hvězdná pěchota), Jenny McCarthy (playmate známá z Red Alertu 3) anebo samotný Wil Wheaton (!!). To však ze sledování činí ještě větší potěšení, než je jinak zvykem!

Anakonda

Měl to být hororový klenot, který katapultuje Jennifer Lopez mezi solidní žánrové herce. Namísto toho se devatesátkové peklíčko Anakonda stalo zapomenutým bijákem, který si pamatují snad jenom milovníci špatných efektů. Digitální hádě ovšem ani přes svou kostrbatou rozvleklost nezamaskuje bestiální herecké eduty všech zúčastněných včetně Jona Voighta nebo Dannyho Treja. Film, který z Kari „Tanye“ Wuhrer udělá kňučící štěňátko, si ale nezaslouží nic menšího než předhodit hadům!

Hadi v letadle

Byť v nejbizarnějším filmu všech dob namísto megahadů syčí menší háďata a nikoliv ultrahad, je jich zde více než 300, takže čistě kvůli tonáži snímek prostě musíme zařadit! Neslavná kravinka se Samuelem L. Jacksonem o útoku hadů na palubě dopravního letadla původně ve skutečnosti vznikla jako vtip, a teprve až když se producenti přestali smát, nedošlo jim, že vyprávět vtípek po 100 minut není nejlepší nápad. Ale i takové jsou dějiny pokroku – občas prostě někdo musí zjistit, kudy nemá smysl kráčet dále…

Hadí král se připlazí v úterý ve 22.45 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný