25. dubna 2016 16:43

Od Hulka k Deadpoolovi: 7 superhrdinů, kteří se napoprvé tragicky nepovedli

X-Men Origins: Wolverine - upoutávka

Znáte jejich úspěšná já - ale co když filmaři něco natočili už dříve?

Kdo by neměl rád geroje z ranku Deadpoola nebo Wolverina? Druhý jmenovaný se ve svém vlastním filmu X-Men Origins: Wolverine dostaví na Prima COOL už v sobotu ve 22.15! Zároveň tu však bude k vidění i Deadpool - a to ve verzi notně odlišné od jeho letošního filmu, a stejnou měrou i nenáviděné. Než se mnohým superhrdinským postavám podařilo prorazit, vznikly občas ve zcela zrůdné a levné alternativní verzi! Poznejte těžké začátky sedmi z nich.

Deadpool

Tenhle fešák se X-Men Origins sice zprvu představil jako ostromluvný drsňák s katanami, především jeho závěrečný přerod do zrůdy se zalepenou pusou a laserovým zrakem ale popudil fanoušky Deadpoola po celém světě. Naštěstí nebyl všem dnům konec a letos dorazil skvělý reparát!

Hulk

Jistě, máte pravdu - nelze úplně říct, že se Hulk s Ericem Banou z roku 2003 nepovedl. Film byl však přesto notně odlišný od pozdější iterace marvelovek. Úplně poprvé se navíc Hulk do televizně-filmové podoby podíval už v roce 1978, kdy ho sehrál zelenou barvou popatlaný bodybuilder Lou Ferrigno.

Nick Fury

I když Nick Fury není úplně superhrdina, jeho televizní film z roku 1998 platí za bizár, jak se sluší a patří! Drsného agenta S.H.I.E.L.D.u si tu totiž zahrál David Hasselhoff, přičemž jeho psychopatické zápolení s Hydrou dojemně míří do světa laciných filmových béček. Povinnost pro fanoušky Agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří tu potkají mnoho starých známých ve zcela odlišné podobě!

Batman

Poprvé se Batman sice mrkl na plátno už ve filmových seriálech ze 40. let, nelze však nezmínit nehynoucí popularitu Batmana v podání Adama Westa z roku 1966. Zatímco dnes je netopýří muž známý pro svou všeobjímající depresi, v těchto dávných dobách byl ztělesněním nadhledu a nebral se ani trochu vážně! Vše ilustruje, jak tu Batman zatočil se žralokem - pomocí protižraločího repelentu!

Kapitán Amerika

Kapitán se poprvé podíval do světa filmu už v roce 1944 (!), tenkrát však nešlo o solidnější projekt. Další zářez nebyl o moc lepší - turecký film o tom, jak Kapitán honí zlého Spider-Mana, lze sice považovat za dokument své doby, ale to je tak vše. Nakonec poslední epický fail přišel v roce 1990 skrze videofilm s Mattem Salingerem.

Spider-Man

Když už jsme zmínili Pavoučáka, jeho prvním výstupem byly krátké skeče v roce 1974. O čtyři roky na to své štěstí zkusil seriál s Nickem Hammondem, a tentokrát si jej fanoušci dokonce i zamilovali - a byli po zásluze potrestáni jeho zrušením! Téhož roku přišel i poslední výstřelek kreativity, totiž japonská verze, kde Spidey získá schopnosti of ufounů a robotů.

Thor

Ultimativní peklíčko v raných kariérách suprhrdinů ovšem naservíroval zřejmě Thor. Televizní film vycházející z dobového seriálu z roku 1988 ukázal norského boha ve vikingském odění působícím jako z karikatury, a tomu odpovídaly i herecké výkony. Snímek byl co do humoru notně přepálený a vážně ho nebrali snad ani producenti, natož režisér anebo diváci. I když Thorův kostým působí komicky, alespoň Mjolnir tvůrci ponechali v původní podobě.

Wolverine se vydá do akce už v sobotu ve 22.15 na COOLu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný