5. srpna 2016 16:08

Od Bladea k Dexterovi: 5 nejlepších lovců monster

Van Helsing - upoutávka

Když se predátoři stávají kořistí.

V neděli se na Prima MAX budou lovit upíři! Ve 20.15 totiž začíná akční klasika Van Helsing z roku 2004. Tahle lovecká sezona se řadí po bok jiných podobných nimrodů zaměřených na pochodující fantasmagorie – vzpomněli jsme, od koho se Van Helsing možná učil.

Krotitelé duchů

Tahle partička komických vědátorů možná neplatí za někoho, koho si představíte pod pojmem "lovec nadpřirozena", právě to je však jejich obživou. Možná namísto drsné kožené bundy a brokovnice nosí spíše teplákové overaly a atomová udělátka vypadající jako rozmontovaný vysavač, jenom málokdo však udělal pro dobro smrtelníků tolik, jako právě oni! V našem přehledu jde navíc zřejmě o jediné postavy, které mají IQ vyšší než hladinu testosteronu – a to je geekům, jako jsme my, obzvláště sympatické.

Dexter

Hej, Dexter sice nejde po krku nadpřirozenu, definici "lovec monster" však splňuje do posledního písmenka! Ve svých nejlepších momentech je navíc postavou, která se neštítí jisté morální šedivosti své profese – Dexter totiž nezabíjí jiné vrahouny kvůli tomu, že v tom vidí vyšší dobro, ale jednoduše proto, že někoho jako pološílený vrahoun zabíjet musí. Je to možná zvláštní, ale málokterý jiný seriál či film se zamyslel nad tím, jestli náhodou ti démoni a rodiny nejsou vlastně jinak sympatické vnímavé bytosti – a jestli náhodou i náš hlavní borec není tak trochu narušený magor za to, že jim jde po krku...

Blade

Většinou jsou totiž filmy o lovcích monster černobílejší než filmy pro pamětníky. Nestěžujeme si! Může z toho totiž klidně být tak solidní biják, jako je Blade. Marvelácká série o černošském poloupírovi, který se jal vyhladit upíří padouchy, je i dnes přes svou jednoduchost a naivitu etalonem kvality akčních filmů (tedy s výjimkou trojky...). Pokud se Wesley Snipes na stará kolena nedá na umělecká dramata, už navždy zůstane znám hlavně pro své znázornění tohoto alfaborce.

Lovec z Bloodborne

Bylo by trestuhodnou chybou nezmínit jednoho ze zhruba miliard lovců hrůz z videoher. Tím posledním, který stojí za silnější zmínku, je právě ústřední drsňák z akční řežby Bloodborne. Důvodů je víc. Zaprvé, vypadá při tom všem tak trochu jako středověký doktor z éry morových ran a zároveň tak trochu jako Van Helsing sám! Ale především – v jeho kůži jsme prožili tolik muk a útrap (a loadingování), že máme problém se asociovat s libovolným jiným filmovým a seriálovým gerojem...

Bratři Winchesterovi

Likvidace lítých bestií je častokrát trestuhodně osamělá robota. Blade má sice své občasné parťáky a Krotitelé duchů jsou také partou více srdcařů, ale teprve Winchesterovi vnesli do boje proti potvorám to pravé teplo rodinného krbu. Občas snad až příliš doslova. Éterický western, jakým jsou Lovci duchů, je navíc asi jediným světem, v němž by nám nevadilo bydlet. I když vás totiž ohrožují pekelní vetřelci, Winchesterovic charisma ruku v ruce s jejich Impalou budiž zasazením, pro které bychom děsy a běsy byli s to překousnout.

Van Helsing vyrazí na misi proti démonům již v neděli ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný