27. května 2018 18:05

Nové Star Wars bolestivě propadly. Tady je 5 důvodů, proč na ně do kina přišlo málo lidí

Proč se na nové Star Wars nechodí?

Je to skoro až s podivem, troufneme si však říct, že většina lidí ani neví, že je právě v kinech nějaký nový Star Wars film. Jasně, skalní fandové a milovníci popcornu už novinku Solo: Star Wars Story buď viděli, nebo se na ni v nejbližších dnech chystají, obyčejní smrtelníci ale tak nějak tuší, že před půl rokem šla do kin epizoda VIII a pokračování je čeká až za dva roky. Nový film o mladém Hanu Solovi tak připlul do kin silně pod radarem a vzhledem k problémům, které ho dlouho před premiérou provázely, se vlastně moc nedivíme, že se z něj teď vyklubal hotový propadák. Tady je 5 největších důvodů, proč nové Star Wars bolestivě propadly:

1) Zasazení mimo hl. děj

Když se řeknou Star Wars, většina lidí si okamžitě vybaví Mistra Yodu, Darth Vadera, Impérium, nebo světelné meče. Problém je, že Solo: Star Wars Story nic z toho nemá. Místo toho vypráví příběh o mladém Hanu Solovi ještě předtím, než se stal nejlepším pilotem v galaxii. Bez známých tváří, nebo alespoň povědomých kulis, se takový film holt prodává těžko.

2) Není Han, jako Han

Harrison Ford je jenom jeden, bylo tedy logické, že když se bude někdo snažit obsadit nového herce do jeho nejslavnější role, bude to mít zatraceně těžké. O to víc nás zaráží, že si tvůrci nakonec vybrali právě Aldena Ehrenreicha, který není příliš sympatický, podle všeho neumí moc hrát, a ještě navíc se Fordovi vůbec nepodobá.

3) Příliš velká komedie

Ve filmové branži je běžné, že se natáčení občas na něčem zadrhne. Někdy se musí přepsat scénář, jindy přetočit některé scény. Že je situace vážná ale většinou poznáte tak, že někdo dostane vyhazov. V případě nových Star Wars to byla rovnou režisérka dvojice Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). Důvod? Oficiálně tvůrčí neshody. Neoficiálně chtěli tihle režiséři udělat ze Sola vesmírnou komedii a to se nelíbilo producentce Kathleen Kennedy, která dvojici vyrazila a nahradila je režisérským veteránem Ronem Howardem. Ten film z velké části celý přetočil a podle drbů ho tak i zachránil. Opatrní diváci se ale pochopitelně do kina v davech nehrnuli.

4) Nabité léto

Dalším důvodem bolestivě slabých tržeb nových Star Wars je pak nezvyklý letní slot. Během Disneyho éry si Star Wars držely prosincové datum premiéry, se Solem ale zkusili premiéru v létě a to se ukázalo jako obří omyl. Před pár týdny totiž měli premiéru třetí Avengers, po nich šel do kin druhý Deadpool a tyhle dva filmy tak logicky Star Wars šeredně ublížily.

5) Naštvaní fanoušci

Poslední významnou roli ve finančním neúspěchu Sola pak nepochybně sehráli především fanoušci. Epizoda VIII, která měla premiéru zhruba před půl rokem, totiž velkou část z nich zklamala, a servírovat jim tak nejistý produkt, o který se nikdo z nich de facto ani neprosil, bylo extrémně riskantní. Nevyšlo to, Solo: Star Wars Story totiž za první víkend utržil zhruba polovinu toho, co Rogue One a v Americe nejspíš nevydělá celkově ani sumu, kterou Epizoda VII dala během prvních čtyř dnů. Jinými slovy propadák, jaký galaxie daleko, daleko odsud doteď nezažila.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný