31. května 2022 21:15

Horory roku 2022: Tady je 7 nejděsivějších letošních novinek

Máte chuť na nějaké nové horory? Podívejte se, co všechno nabídl a ještě nabídne rok 2022.

Návrat hned dvou slavných hororových sérií i Davida Cronenberga – rok 2022 je opravdu plný hororových radostí. Některé už máme za sebou, některé nás teprve čekají. V každém případě je však nutné udělat si v letošní hororové nadílce menší přehled.

Vřískot

Datum premiéry: máme ji za sebou

První velký horor letošního roku už má premiéru za sebou a vyklubalo se z něj příjemné překvapení. Pátý Vřískot (v titulku ovšem bez trapné číslovky) zkusil osvědčený recept znovu a krásně mu to vyšlo. Vrahoun z minulosti, parta teenagerů, veteráni z původní ságy... je tu vše potřebné. Výsledek sice technicky nepřekvapil, ale zároveň rozhodně neurazil – a to je vlastně kvalita, které si je třeba stále cenit.

X

Datum premiéry: máme ji za sebou

Podobně jako Vřískot je na tom i biják s tajemným názvem X. I ten vykresluje partu teenagerů, tentokrát však na cestě vstříc pustému venkovu, kde si na ně místní již brousí zuby (a nože). X také nešetří spoustou metanarážek na hororový žánr jako takový – zejména na klasický Texaský masakr motorovou pilou. Zdejší zápletku jste sice už viděli mnohokrát jinde, pořád je tu však cítit upřímná láska k žánru a řemeslu na sto honů.

Crimes of the Future

Datum premiéry: 2. června 2022 (USA)

Můžeme spekulovat o tom, jestli je drsná novinka Crimes of the Future skutečně hororem či sci-fi dramatem s trošku nechutnější stylizací. Vzhledem ke jménu Davida Cronenberga a story o vyměňování orgánů v odpudivé vizi zítřka ale není divu, že jde pro spoustu lidí o čistokrevný horor...

Nene

Datum premiéry: 22. července 2022 (USA)

Ta tam jsou časy, kdy byl Jordan Peele především komikem – před pár lety příjemně překvapil hororovým debutem Uteč a něco podobně subversivního chce zkusit i v netradičně pojmenovaném hororu Nene. Story o městečku, kde „neznámá mimozemská síla“ začne provádět „podivné věci se zvířaty i lidmi“, má naši pozornost jak kvůli utajované premise, tak kvůli osobě režiséra samotného.

Salem's Lot

Datum premiéry: 8. září 2022 (ČR)

V září bychom se měli dočkat hororu z pera samotného mistra Stephena Kinga. Jeho tradiční postava – spisovatel hledající inspiraci – se tu ke své smůle (či štěstí) přestěhuje do městečka, jehož obyvatelé se mění na krvesaje. Bude to již druhá adaptace Kingovy knihy z roku 1975 (obrázek níže je z té první), díky režii Garyho Daubermana (Annabelle) se ale snad podruhé vstoupí do téže rudé řeky úspěšněji.

Halloween Ends

Datum premiéry: 13. října 2022 (ČR)

Do třetice všeho dobrého i zlého to ke konci roku zkusí i moderní Halloween. Režisér David Gordon Green, který sérii v roce 2018 znovu přivedl na světlo, slibuje vyvrcholení „nové trilogie“ komplet se všemi původními tvářemi – v čele s Jamie Lee Curtis. Jestli se mu to podaří stejně či lépe než v případě předešlých dvou dílů, uvidíme v říjnu.

Jeepers Creepers: Reborn

Datum premiéry: někdy v roce 2022

Tak trochu zvláštní bude další pokus o resuscitaci pozapomenuté série Jeepers Creepers. K ději není mnoho známo krom toho, že bude řešit mytologii kolem Creepera. Zajímavěji ale momentálně působí jméno režiséra – finský mistr Timo Vuorensola má na kontě kultovní snímky jako Iron Sky a doposud vždy pracoval s lokální a limitovanou produkcí. Jsme tedy hodně zvědaví, jak se mu bude dařit u výrazně většího projektu.

Zdroj: Autorský článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný