6. června 2018 07:19

5 nejzábavnějších mimozemšťanů z filmů a seriálů: Od Zoidberga k Alfovi

Humorní ufouni jsou častější klišé, než se zdá!

Ještě černější než minule! Muži v černém 2 začínají na Prima COOL v pátek ve 20.15 a tentokrát budou čelit krásné bestii z vnějšího vesmíru. Od jedničky utekly 4 roky, a i když se K vrátil do civilního života, důchodu si příliš neužije. Země totiž čelí ufounskému spiknutí a J bude muset chtě nechtě povolat starého parťáka zpátky do akce! Když však dáme ruku na srdce, přiznejme si, že o příběh šlo v Mužích v černém vždycky přinejmenším až ve druhé řadě – daleko podstatnější tu bylo charisma obou představitelů a všudypřítomný humor pramenící i z nejroztodivnějších mimozemšťanů. Na počest těch z Mužů v černém jsme proto vzpomněli na frajery podobného ražení v jiných filmech a seriálech.

05) Dr. Zoidberg

Zeptejte se na to s námi: A proč ne Zoidberg?! Nejhloupější doktor široko daleko, přesto milovaný loser z Futuramy si pro sebe seriál v druhé polovině kradl častěji, než je zvykem. Zoidberg je na internetu citován po čertech často, snad i kvůli tomu, že se s ním řada diváků identifikuje víc, než by jim bylo libo. A není to mimochodem jediný doktor mezi našimi srandovními ufouny…

04) Doctor

Stálice mezi seriálovými hrdiny, Doctor z Pána času (neboli Doctora Who), má samozřejmě obrovskou výhodu v tom, že vystřídal více tváří, než většina z nás okusí milenek či milenců. Střídal věk, náturu a naposledy dokonce i pohlaví, takže je jisté, že bude s to diváky pobavit klidně i za milion let. Jasně, fanoušci budou navždy vést debaty o tom, který Doktor byl ten nejlepší – jenže právě to je důkaz jeho nehynoucí slávy. Vždy, když začne někoho nudit, prostě vymění představitele a jede se dál. Svět se mění, jenom Doktor zůstává…

03) Dr. Frank-N-Furter

Jak nejlépe vystihnout tohohle maniaka? Nejspíše pojmem: extraordinární! Frank-N-Furter má v sobě to nejlepší z tranďácké estetiky, doktora Frankensteina a hlasivek Tima Curryho – což je kombinace, o níž jsme doteď netušili, že ji budeme myslet jako pochvalu. Jako zpívající záporák z The Rocky Horror Picture Show však ukázal, že je mezi filmovými emzáky dost prostoru pro to být... odlišný.

02) Chewbacca

Kdybychom měli vybrat nejslavnějšího filmového ufouna, který jako ufoun fakt vypadá a zároveň je dílem roztomilý, dílem drsný, vítězem klání by nemohl být nikdo jiný než Žvejk. Jasně, nemůžeme citovat žádné z jeho památných hlášek, snad krom legendárního „Aáááárg!“ nebo nezapnutelného „Íiiiigh!“. Právě to je však součást Chewbaccova kouzla! Můžeme si navíc být stoprocentně jisti, že oproti Jar Jarovi z pusy nikdy nevypustí něco, co by nám vadilo.

01) Alf

Na prvním místě však musí skončit ukecaný kočkomil ze sitcomu. Vzpomínáte, jak nám Alf ve stejnojmenném seroši v dětství zlepšoval sezení u bedny? Tenhle emzák navíc působí dojmem, že by v Mužích v černém mohl z fleku hrát vedlejší podpůrnou roli. Nehynoucím příkladem pro nás všechny je navíc fakt, že Alf nenosí kalhoty – a to je těžce pohodová životní filozofie, pod kterou se rádi podepíšeme!

Muži v černém 2 začínají na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný