3. října 2022 00:06

6 nejzábavnějších filmových učitelek: Předchůdkyně Lisi z Fakjů pane učiteli

Které učitelky bychom také chtěli mít?

V sobotu večer bude COOL patřit dvojce Fakjů pane učiteli. I tentokrát se vydáme po stopách lupiče/učitele Zekiho, který se vrací mezi oprsklé studenty a studentky a opět tu musí rozjíždět své kriminálnické aktivity – nově pro změnu s diamanty. Abychom si však nepřipomínali jen pokoutné pedagogické živly, vzpomněli jsme i na šestici chytrých i krásných učitelek, které nám byly přece jenom větším životním vzorem.

06) Minerva McGonagall (Harry Potter a…)

Nejspíš se všichni shodneme, že mít učitelku McGonagallovou by byla jedna z nejlepších věcí, která se studentům může v životě udát – ačkoliv primárně kvůli tomu, že by to znamenalo, že jsou sami čarodějové. Buď jak buď, Minerva je navzdory svému suchému britskému přístupu (či možná spíše kvůli němu) po zásluze jednou z nejpopulárnějších postav celé potterovské ságy.

05) Sharon Norbury (Protivný sprostý holky)

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jsou Protivný sprostý holky o studentkách, existují teorie, podle nichž tenhle biják ve skutečnosti popisuje hlavně příběh paní Norburyové. Tahle přízemní štramanda s charismatickou tváří Tiny Fey platí za nečekanou hvězdu filmu a musíme říct, že bychom si takovouhle učitelku rozhodně nechali líbit. Krom ironických průpovídek u ní navíc zaujme i občasná brigáda za barem v TJ Calamity!

04) Freida J. Riley (Říjnové nebe)

Zatímco většina okolních filmů se odehrává především ve školách, Říjnové nebe se o pedagogii otřelo spíše okrajově, většina snímku z konce 50. let totiž pojednává o tom, kterak se mladý a talentovaný študák s tváří Jakea Gyllenhaala snaží stát (v zapadákově plném horníků) raketovým inženýrem – a stane se jím jen díky pomoci jeho učitelky Freidy! Na poměrně banální zápletce je však nejkrásnější skutečnost, že se skutečně odehrála a Gyllenhaalův hrdina se reálně stal inženýrem v NASA.

03) Elizabeth Halsey (Zkažená úča)

Naproti tomu Eli ze Zkažené úči má k Zekimu podstatně blíže – a aby taky ne! Drzá kantorka s tváří Cameron Diaz nemá k láhvi daleko, po rozchodu se snoubencem tak propadá depresím a vylévá si je na své třídě. Když však zjistí, že cesta k novému nápadníkovi vede přes cenu za nejlepší třídu, rozhodne se své svěřence vydrilovat k vítězství!

02) Rosemary Cross (Jak jsem balil učitelku)

Naproti tomu slečna Crossová z Jak jsem balil učitelku platí za podstatně éteričtější bytost. Však právě ona je oním nedosažitelným cílem hlavního hrdiny tohoto bijáku, excentrického studenta Maxe. Kdo by však čekal komedii v duchu Prciček, bude nejspíš lehce v šoku. Díky režii Wese Andersona (Grandhotel Budapešť) se snímek nese v zasněně pohádkovém tónu, který nesedne každému. Komu však ano, pro toho jde doslova o ztělesnění školní nostalgie!

01) Edna Krabappel (Simpsonovi)

Náš přehled zakončíme na smutné notě. Ednu jsme možná nejčastěji potkávali v televizních vodách, díky simpsonnímu filmu ale nelze popřít, že i ona udělala díru do světa kinematografie. Sledováním jejího příběhu mrzuté, životem otřískané učitelky, jsme strávili celých několik dekád. Dalo by se vlastně říct, že byla Edna ve světě plném maniaků jedním z mála poměrně přízemních, realistických charakterů. Skutečnost, že díky úmrtí své dabérky již nebude v Simpsonových vystupovat, budiž pak poučením studentům do života, že opravdu nikdo nemládne...

Fakjů pane učiteli 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný