3. května 2019 10:46

Od Shreka k Madagaskaru: 6 nejzábavnějších animáků všech dob

Tučňáci z Madagaskaru - upoutávka

Přehlídky pixelů, které vám rozervou bránici.

Už v sobotu ve 20.00 se na Prima COOL můžete těšit na setkání s Tučňáky z Madagaskaru. Levoboček trilogie Madagaskar si užívá velmi solidní hodnocení a pověst animáku, který umí rozesmát, ačkoliv nesbírá oscarové sošky. S tím, jak animované filmy přebraly roli rodinných filmů i klasické komedie, podobných digitálních bavičů přibývá. Kteří jsou ti nejlepší? Překvapivě nikoliv ti ze stáje Pixaru!

06) Shrek

Jasně, vtípky á la Shrek za posledních 16 let již poněkud zestárly, zpátky v dřevním roce léta Páně 2001 po Kristu byl ovšem Shrek hitem, který tu do té doby nebyl! Toy Story možná drží prim jako první komerční celovečerní animák, ale teprve Shrek od Dreamworks ukázal, že se z podobného bijáku může stát skutečně kultovní materiál milovaný po celém světě. Od éry téhle pohádkové parodie už uplynulo drahně vody, na její legendárnosti to však nic neubírá.

05) Madagaskar 3

Sérii Madagaskar chvíli trvalo, než našla své pravé gró! První dva díly byly, při nejlepší úctě, toliko potěchou nejmenších škvrňat s velmi občasným pomrknutím i na jejich rodiče. Třetí díl se však konečně urval ze řetězu stejně jako jeho hrdinové a skrze naprosto mimózní story o putování zvířat s cirkusem (hlavně, že utekly ze zoo…) představil přímo kulometnou palbu hlášek a nápadů!

04) Zataženo, občas trakaře 2

Pokud si potrpíte na ďábelské dialogy, z nichž přímo srší vtipný elán, Zataženo dvojku musíte milovat. Vedle absurdní story o ostrově, kde si vyrobili mašinu na generování jídla z ničeho, má tenhle film připravenou i hutnou baráž vtipů na svět jídla obecně, což je něco, s čímž se ztotožňuje 100 % lidstva.

03) Příšerky s.r.o.

Můžete si povšimnout nápadně chybějících filmů od Pixaru. Co je toho důvodem? Inu, ačkoliv pixarovky platí za otce zakladatele a mnohdy i naprostý vrchol animáků obecně, většinu z nich byste za třeskutý přehled vtipu asi neoznačili. Nemyslíme to nikterak zle – Pixarovky mají mozek i duši, dovedou navodit fajn pocit i poučit, ale občas se u nich bránice spíše čas od času zachvěje, než aby vibrovala jako struny Hendrixovy kytary. Asi největší výjimkou z pravidla jsou v jejich případě Příšerky s.r.o., těžící z kontrastu prcka ve světě monster i zdejší zjevné serióznější satiry na ropný průmysl. Jak říkáme, tyhle filmy holt nejsou tradiční kulometná palba hlášek...

02) Fantastický pan Lišák

Pokud máte trochu žoviální smysl pro humor a potrpíte si na původní znění, Fantastický pan Lišák pro vás bude darem z nebes! Story o souboji zvířat, z nichž to titulní má hlas George Clooneyho, s triem podařených farmářů totiž dýchá mimózním vtipem Wese Andersona (Grandhotel Budapešť, Až vyjde Měsíc) i "lupičskou" zápletkou na bázi heist movies (Rychle a zběsile 5). Výsledek je půvabně okouzlující a naplní vás až po pokraj dobrou náladou!

01) LEGO příběh

Na první pohled je na LEGO příběhu krásné zejména jeho grupoidní kombinování všech fikčních postaviček v LEGO frančízách – prostě máte-li film, v němž vystupuje Gandalf i Batman, nemůže to nevyjít! Kouzlem filmu však nejsou jenom jeho postavičky, ale hlavně bezbřehá kreativita generující nebezpečně velkou míru humoru na metr čtvereční – přesvědčivě to dokazuje zejména šokující/geniálně vtipný závěr filmu!

Tučňáci z Madagaskaru začínají v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný