6. dubna 2018 12:52

7 nejvíc sexy záporaček ze sci-fi filmů: Od Gamory k T-X

Žhavé jako sopky – a nebezpečné ještě víc!

Sobotní večer bude patřit modernizované verzi akční klasiky Total Recall, která na Prima COOL začíná ve 20.00. Jako hlavní záporačka se tu představí fantastická Kate Beckinsale, která dává vzpomenout, že sexy a zároveň echt schopné antagonistky jsou stále relativně unikátním jevem! Jak dobrou záporačku vlastně upéct? Vzpomněli jsme na nej případy u filmů, které se alespoň trochu otřely o žánr sci-fi.

07) Lori Quaid (Total Recall)

Je ostrá jako meč a chladná ještě víc – Lori Quaid platí v obou verzích Total Recall za profesionálku, kterou věru nechcete naštvat. Verze Kate Beckinsale nám však k srdci přesto přirostla o trochu víc – už jen kvůli tomu, že Kate známe spíše z rolí hrdinek, co zachraňují všechno kolem sebe.

06) Number Six (Battlestar Galactica)

Ne každá filmová záporačka může říct, že způsobila smrt víc jak 22 miliard lidí. Šestka z Battlestar Galacticy však není jen tak nějaké ořezávátko! Tajná robotická agentka, která získala kódy k obraně a umožnila jadernou salvu v původní tříhodinové minisérii BSG (což už je skoro film!), byla jedním z hlavních důvodů, proč jsme si zdejší svět tolik zamilovali.

05) T-X (Terminátor 3: Vzpoura strojů)

Když dva dělají totéž, není to nikdy nutně totéž – docela blízko totiž měla k Šestce i terminátorka T-X, jíž se vlastně rovněž podařilo rozpoutat jadernou robokalypsu! T-X tak ovšem učinila nikoliv po třech hodinách čekání v rámci jednoho bijáku, ale po 3 filmech. A navíc stále proti samotnému Arniemu. Proto si vysloužila o hodnost víc!

04) Gamora (Strážci Galaxie)

Technicky by se sice dalo namítat, že Gamora není záporačka – to by však ignorovalo, že dobrou polovinu prvních Strážců Galaxie oficiálně kope za Tým Thanos! I mnohé další slavné záporačky mimochodem přešly na jinou stranu barikády. To už je ale holt daň za to, že byste je po vší té nenávisti měli i trochu milovat.

03) Harley Quinn (Sebevražedný oddíl)

Charakterizace záporaček jako morálně šedých postav, které mají pro své konání důvody, je samozřejmě krásná věc – ale mnohem víc teď letí jiný druh antagonistek. Těch, které jsou hysterické za hranice běžného chápání, černobílé jako den proti noci a nosí náležitě odhalené hadříky. Příklad č. 1: Harley Quinn!

02) Emma Frost (X-Men: První třída)

Příklad č. 2: Emma Frost! Pamatujete si vůbec na její jméno? Nebo motivace? Byla to ta mutantka, co kopala za Team Bacon, že? Jasně, ale proč? To nevíme ani my. Co si ovšem dobře pamatujeme, je její chladný šarm, minisukně a podprsenka…

01) Xenia Onatopp (Zlaté oko)

A konečně příklad č. 3: záporačka ze Zlatého oka, které... má docela sci-fi zápletku se supersatelitem, no ne? Můžeme desetkrát tvrdit, že jsou plnokrevné ženské postavy podstatné atakdále – ale pak si za poslední dvě tři dekády stejně nejlíp pamatujeme BDSM Famke Janssen, která s výrazem šílenějším než britský skot omotává stehnama Pierce Brosnana. A to je zároveň krása i prokletí většina ženských záporaček...

Total Recall začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný