1. února 2021 00:03

V sobotu poběží na Prima COOL youtuberský dokument Nejsledovanější

O víkendu se u nás zabydlí Shopaholic Nicol, Kovy, Gabrielle Hecl, A Cup od Style a Pedro.

Nejsledovanější je celovečerní vlog mapující fenomén youtuberů, tvůrců internetových videí s milionovým publikem tak, jak je diváci YouTube neznají. Na příkladu šestice hvězd českého on-line světa se v něm zjišťuje, co to vlastně doopravdy znamená být youtuberem a být součástí fenoménu, který u nás nemá obdoby.

Film Nejsledovanější poodhaluje tajemství jejich úspěchu a nahlédne do každodenních životů, které drží stranou svých kamer a internetových kanálů. Jedná se o první film, na jehož tvorbě se podíleli samotní diváci protagonistů, když na své mobily natáčeli poslední scénu na setkání youtuberů s fanoušky.

„Každá generace měla své idoly, které jejich rodiče nechápali. Nejsledovanější je komunikačním mostem mezi televizní a internetovou generací. Dali jsme si za úkol vytvořit po vzoru animáků od Pixaru vybalancovaný film, ve kterém si své najdou nejen děti, ale i jejich rodiče,“ říká producent filmu Jindřich Trčka, který byl se svým štábem youtuberům celý rok v patách doslova po celém světě.

„Youtubeři nejsou bohové, ale na druhou stranu ani ďáblové. Jsou to normální lidé, kteří se stali hvězdami bez napojení na klasický showbyznys. Stali se hrdiny našich dětí a my si toho ani nevšimli, protože jde o tak nový fenomén, že je složité ho uchopit z jakékoli strany – jak o nich psát v novinách, kolik berou peněz, je pro děti škodlivé nebo prospěšné sledovat youtubery, má to nějakou hodnotu? Proto jsme se do tématu youtuberů pustili – abychom na ty otázky odpověděli a posunuli se v tématu dál. A chceme u toho diváky také pobavit,“ říká režisér Jiří Sádek, který v kinech debutoval snímkem Polednice s Aňou Geislerovou v hlavní roli.

Nejsledovanější poběží na Prima COOL v sobotu ve 22:45.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný