3. března 2020 08:30

10 nejočekávanějších hororů roku 2020: Od Saw 9 ke trojce V zajetí démonů

Nový rok, nové nerváky. Které horory by v roce 2020 mohly stát za to?

Ani v roce 2020 se nemusíme obávat, že bychom si v kinech nezaječeli. U čeho byste se v kinosálech měli bát nejvíc?

Neviditelný

Prvním žhavým kandidátem na hororovou pecku je Neviditelný. Studio Universal ho kdysi chystalo jako drahou podívanou s Johnnym Deppem, nakonec ale dalo zelenou komornímu thrilleru od Leighe Whannella, režiséra předloňského nářezu Upgrade. A nejspíš se to vyplatilo, první ohlasy jsou totiž skvělé, a určitě vás potěší, že je česká premiéra už 5. března.

Tiché místo: Část II

Letošek samozřejmě bude plný hororových pokračování, zdaleka nejvíc se však těšíme na dvojku Tichého místa (protože trojku V zajetí démonů nerežíruje James Wan...). Emily Blunt bude tentokrát bojovat o život sebe, svých dvou dětí i čerstvého novorozence, což by (i kvůli účasti neselhávajícího Cilliana Murphyho) už 19. března vážně mohlo stát za to.

Noví mutanti

Již 2. dubna se dočkáme pozoruhodného spin-offu X-Menů jménem Noví mutanti. Maisie Williams (Arya ze Hry o trůny), Anya Taylor-Joy (Casey z Rozpolceného) nebo Charlie Heaton (Jonathan ze Stranger Things) se tu představí jako nová várka mutantů, namísto superhrdinského žánru však atmoška i děj utečou do hororu. Těžko říct, jak to bude fungovat, film se totiž několikrát přetáčel, přestříhával a odkládal. I tak se ale na výlet do děsivé psychiatrické léčebny opatrně těšíme...

Paroží

Horory o dětech, co mají tajemného kamaráda, asi nikdy nevyjdou z módy. Ten nejnovější natočil Scott Cooper, režisér parádního westernu Nepřátelé, a zavede nás do Oregonu, kde... se bude řešit malý školák s tajemným kamarádem. Teoreticky by z toho mohlo vylézt ledacos. Trailer ale jasně naznačuje, že se 16. dubna budeme pořádně bát!

Saw 9 aka Spirála strachu: Saw pokračuje

Velmi zajímavě působí i devátý díl série Saw, jenž půjde do českých kin pod názvem Spirála Strachu: Saw pokračuje. Potenciální přejmenování ságy nepřekvapí – devítka by měla být rebootem o dvojici detektivů, kteří vyšetřují hrůzné vraždy (z nichž se na 99 procent vyklube Jigsaw anebo jeho nový origin). Může to být nastavovaná kaše, ale skutečnost, že si filmové poldy zahrají Chris Rock a Samuel L. Jackson, přece jen nezní marně. Jak to dopadne, se dozvíme 18. června.

Očista 5

Rovněž Očista se vrátí svým pátým a nejspíš (údajně, prý...) i posledním dílem. Svět, kde je na jeden den v roce vše povoleno, jsme nakoukali z nejrůznější perspektivy, je proto otázkou, co předvede pětka. Tvůrce série James DeMonaco se ale nechal slyšet, že do finále vymyslel děj, z něhož budou fanoušci nadšení. Inu, výsledek jeho plánování uvidíme v českých kinech 23. července.

Morbius

Zajímavý horor nás letos čeká i od Sony – Jared Leto se totiž 30. července představí jako antihrdina Morbius posedlý vampirismem. Dostaneme tak o fous temnější superhrdinský biják podobný třeba Venomovi. Morbius je, podobně jako Hardyho padouch, tak trochu součást-nesoučást marvelovského světa. Počítejte tak s nějakým tím povoleným cameem (Michael Keaton jako Vulture je už v traileru) a určitě se snahou provázat tenhle film přímo s Venomem.

Zhoubné zlo

James Wan dal vzniknout Saw, Insidious i V zajetí démonů – a už 20. srpna dorazí jeho nový projekt jménem Zhoubné zlo. O ději se zatím nepotvrdilo zhola nic, tuší se však, že bude předlohou filmu Wanův vlastní komiks. Jeho synopse o muži s terminální rakovinou, z níž se však vyklube tajemný parazit (!) propůjčující superschopnosti (!!), každopádně zní tak šíleně, že bychom se něčemu takovému u Wana vůbec nedivili.

V zajetí démonů 3

No a 10. září by se měla vrátit i osvědčená značka Jamese Wana, ačkoliv tentokrát (kvůli Zhoubnému zlu) režírovaná relativním nováčkem Michaelem Chavesem (La Llorona: Prokletá žena). Co přesně se ve filmu bude dít, zůstává zatím záhadou. Wan však dříve prohlásil, že by nechtěl návrat duchů a démonů – místo toho by se Warrenovi mohli postavit vlkodlakům!

Halloween Kills

Velmi slibně pak vypadá i přímé pokračování předloňského Halloweenu, které produkuje sám John Carpenter a vrátil se k němu i režisér David Gordon Green. To znamená, že se do hry rovněž vrací Jamie Lee Curtis a celá zápletka počínající Halloweenem z roku 2018 by měla dojít uzavření v trilogii – Halloween Kills je totiž jenom druhým dílem, na nějž v roce 2021 naváže trojka! Jestli sequel bude fungovat, se dozvíme už 15. října.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný