31. prosince 2021 11:30

Nejočekávanější filmy roku 2022: Bude lepší Thor 4, nový Spider-Man, nebo Avatar 2?

Pokračování populárních sérií, kvůli covidu odložené snímky i téměř neznámé kousky lákající na skvělé trailery. Co čekat od filmového roku 2022?

Jak přesně bude vypadat filmový rok 2022, to je samozřejmě velmi nejasné. Odklady řady projektů v souladu s uzavřením kin míchají žebříčky už od roku 2020, a tak můžeme jen doufat, že všechny plánované projekty se dostanou do kin a nadchnou fanoušky kvalitních audiovizuálních zážitků. Na co se těšíme nejvíce?

10) Mission: Impossible 7

Česká premiéra: 29. září 2022

Tom Cruise si stále udržuje auru hvězdy, která dokáže přitáhnout diváky do kin – už proto, že jeho projekty bývají promyšlené do posledního detailu. Šestý díl s podtitulem Fallout se navíc stal jedním z nejpovedenějších akčňáků roku 2018, takže není důvod čekat od sedmičky cokoli slabšího...

9) Black Adam

Česká premiéra: 28. července 2022

Dwayne Johnson v superhrdinském filmu – je potřeba říkat víc? Osvalená hvězda ztvární titulního záporáka, jehož protivníkem je Shazam. Jedná se tedy o další příspěvek v poněkud nekoncepčním, na úrovni jednotlivých filmů však leckdy zábavném universu DC. A navíc málokdo umí skloubit showmanství s drsnými pohledy tak jako právě The Rock!

8) Seveřan

Česká premiéra: 14. dubna 2022

Autor hororové Čarodějnice a bizarního podobenství Maják tentokrát podniká krok do světa vysokorozpočtových nářezů – a první trailer jeho severského dobrodružství vypadá náramně. Alexander Skarsgård se v roli vikingského prince vydá pomstít svého otce a my u této drsné výpravy rozhodně nehodláme chybět.

7) Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

Česká premiéra: 27. října 2022

Posledního hraného Spider-Mana jsme zařadili na vrchol žebříčku nejlepších filmů roku 2021 a animované Paralelní světy byly hitem konce roku 2018. Očekávání od animovaného pokračování jsou tedy proklatě vysoko, a to i díky návratu Phila Lorda a Christophera Millera, tvůrců Paralelních světů. Miles Morales a další pavoučí reinkarnace se zase jednou pořádně odvážou!

6) Jurský svět: Nadvláda

Česká premiéra: 9. června 2022

Završení nové dinosauří trilogie neslibuje nic menšího než letní blockbusterový hit. Režie se opět ujal Colin Trevorrow, jenž novou sérii v roce 2015 odstartoval, vrací se samozřejmě i herecké hvězdy Chris Pratt a Bryce Dallas Howard. Největším lákadlem je ale návrat starých známých z Jurského parku, tedy Sama Neilla, Laury Dern a Jeffa Goldbluma. Zveřejněn byl zatím jen prolog, který nakonec ve filmu podle všeho nebude, přesto se mu daří nalákat všechny fanoušky nejen T-Rexe...

5) Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Česká premiéra: 5. května 2022

Chválený Spider-Man: Bez domova na konci filmu místo očekávané potitulkové scény nabídl ukázku z druhého samostatného filmu o Doctoru Strangovi. Materiál vypadá velmi atraktivně a láká především na další rozvíření mnohovesmírových hrátek, v nichž postava prošedivělého kouzelníka hraje klíčovou roli.

4) Avatar 2

Česká premiéra: 15. prosince 2022

Že by už konečně? Pokračování Avatara se mělo objevit už v roce 2014, režijní vizionář James Cameron však nikdy úplně nespěchal. Snaha vyhnout se premiérám Hvězdných válek ve vánočním distribučním slotu i pandemická situace odsunuly druhého Avatara na konec roku 2022. Ať už se ale Avatar objeví kdykoli, není pochyb o tom, že na něj budeme zírat s pusou dokořán...

3) Thor: Love and Thunder

Česká premiéra: 7. července 2022

Taika Waititi se režií třetího Thora s podtitulem Ragnarok osvědčil, a tak se v podobně rozverném a nápaditém duchu pravděpodobně bude odvíjet i další díl. Přítomnost hromů je samozřejmostí, Waititi však láká i na nezvykle romantickou linku. Na rozdíl od Ragnaroka se objeví i Natalie Portman, těšit se pak můžeme i na nemalou úlohu Strážců Galaxie.

2) Top Gun: Maverick

Česká premiéra: 26. května 2022

A ještě jednou Tom Cruise. Pokračování snad nejoblíbenějšího náborového filmu všech dob se už pěkně dlouho odkládá a my se nemůžeme dočkat, až Mavericka opět uvidíme ve vzduchu. Tahle adrenalinová jízda totiž vypadá zcela nezaměnitelně.

1) The Batman

Česká premiéra: 3. března 2022

Robert Pattinson nemá jen výrazně tvarovanou čelist, jak se na nového Batmana sluší, ale ve spolupráci s režisérem Mattem Reevesem láká komiksové fandy na drsnou a syrovou kriminálku v duchu Temného rytíře. A na to slyší nejen příznivci grafických novel, nýbrž všichni milovníci kvalitních filmů – už brzy bychom se tak mohli dočkat špičkové žánrovky, která standard superhrdinských snímků posune zase o kus dál.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný