2. září 2019 04:17

Tohle je 6 nejlepších školních komedií! Viděli jste je všechny?

Vraťte se do dětských let.

Protivný sprostý holky se ozvou již v pondělí ve 20.00 na Prima MAX. Oblíbená školní komedie kráčí v ranku řady podobných bijáků, které se sice odehrávají (alespoň zčásti) mezi středoškolskými lavicemi, o vzdělání v nich však jde až v té úplně poslední řadě!

06) Superbad

Jakkoliv musíme slzu zatlačit i při vzpomínce na nejrůznější bijáky ze základní školy, většina školních komedií se z logických důvodů zaměřuje až na éru středoškolskou – obvykle kolem maturity. Pokud by totiž konfrontaci s dospěláckými neřestmi od kouření přes alkohol až po lovení dívčích skalpů páchal kdokoliv, kdo má pod 18, dost špatně by se to mnohým divákům vysvětlovalo. V Superbad si tak tímto martyriem během jedné divoké párty před maturitou projde skupina dvou a půl nerdů v čele s Jonahem Hillem a Michaelem Cerou.

05) Jump Street 21

Hill se samozřejmě jako tradiční tvář ujetých komedií do školy musel vrátit v Jump Street 21 – a to ačkoliv si film z jeho věčně pubertální tváře musel již svou premisou udělat srandu. Jump Street 21 opět přichází s dospělácky říznutou střední školou, tentokrát naplno přiznaně, ideu ostatně kombinuje i s čistokrevnou detektivkou. Kdo chce ale zatlačit slzu při nostalgizující jízdě po americké střední, tomu film vyhoví bez ztráty kytičky!

04) Sexbomba od vedle

Finále školy si za své zvolila i neprávem pozapomenutá Sexbomba od vedle. Tahle komedie o setkání pornoherečky a premianta během divokého období okolo maturity je vzdor svému námětu skoro až staromilsky nekonfliktní! Někdo to možná bude mít za zaprděnost, ale vzhledem k tomu, kolik teenagerských komedií nedovede humor kovat bez fekálních prvků, je přesně opačný přístup v tomto žánru paradoxně tím originálnějším. A Sexbomba od vedle v něm platí za příklad vysoké jakosti!

03) 10 důvodů, proč tě nenávidím

Podobně unikátní je v marastu příběhů podobných si jako vejce vejci také další zapomenutá pecka – 10 důvodů, proč tě nenávidím. Školní prostředí je tu opět spíše podružné, ale nikoliv nevýznamné. Tenhle film do něj přesazuje Shakespearovo Zkrocení zlé ženy, což je jedna z nejbizarnějších kombinací filmové historie vůbec. Výsledek ale i díky Heathu Ledgerovi a klasickým Williamovým trikům (záměna, dvojčata apod.) výborně funguje a působí o fous chytřeji než konkurenti. Navíc, který "náctiletý" film se může pochlubit tím, že v jeho titulcích stojí psáno "scénář: William Shakespeare".

02) Protivný sprostý holky

A konečně originální námět mají svého druhu i vynikající Protivný sprostý holky. Dokonce jde o možná i "nejškolnější" film seznamu, řeší se tu totiž především sociální mikrokosmos jednotlivých tříd, školních i společenských, spíše než vztahové trable žánrových kolegů. Příběh by vlastně stejně dobře mohl fungovat v dramatu během občanské války a vypadalo by to skoro stejně, přibylo by možná jenom trochu více zbraní a ubylo trochu záště. Nebudeme lhát, tenhle film milujeme, a to nejen kvůli koťátkům v hlavních rolích.

01) Prci, prci, prcičky

Na prvním místě musí ovšem usednout snímek jediný. Prcičky byly na přelomu milénia školní komedií, která formovala celou generaci diváků a jejich vlastních prasečinek. Jasně, zdejší styl humoru se zrovna nepředbíhá v originalitě nebo decentnosti. To od Prciček ale ani nikdo nechce – na rozdíl od záplavy příjemně nechutných vtípků, lehce košilatých scén a – alespoň dnes – rovněž přívalu nostalgie. Existují originálnější, chytřejší i vtipnější školní komedie. Ale Prcičky jsou pouze jedny.

Film Protivný sprostý holky začíná už v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný