28. prosince 2022 12:45

5 nejlepších sci-fi filmů, které možná neznáte

O Star Wars nebo Matrixu slyšel každý. Existují ale i sci-fi pecky, které jste doteď možná neviděli!

Málokdy se dařilo sci-fi filmům tak jako právě dnes! V současných žních ale mohou některé perly propadnout pozorností diváků. Vybrali jsme proto pro vás pět, u kterých by vás to mohlo mrzet.

05) Krotitelé duchů: Odkaz

Vsadit na nostalgii je v poslední dekádě skoro vždy receptem na úspěch – ale po neúspěchu předešlých Krotitelů duchů z roku 2016 okazuje novější Odkaz, že i na tuto strunu lze hrát docela odlišným způsobem.

Příběh o svobodné matince s rodinkou, která na americkém zapadákově odhalí, že je ve skutečnosti spřízněna s původními Krotiteli duchů, možná není dokonalý – ale kdyby se stejnou lehkostí vyhrabávaly mrtvé série i jiné nové bijáky, bylo by na světě přece jen o dost lépe.

04) Nene

Mimozemská invaze je vždycky dobrou přísadou kvalitní sci-fi, a když se jí chopí tak originální režisér jako Jordan Peele, je zaděláno na zajímavé pokoukání. Podobně jako jeho předešlé dílko Uteč nabízí i Nene tak trochu jiné, atmosféričtější pojetí hororu, v tomto případě s ufouny v hlavní roli.

I když se výsledný biják nemůže rozhodnout, jestli zůstane u hororu, anebo se přesune do akce, jedná se rozhodně o cosi, co by si fanoušci žánru neměli nechat ujít.

03) Všechno, všude, najednou

Jeden mnohovesmír jsme nedávno viděli v provedením Marvelu – tento mnohovesmír, v němž fantastická Michelle Yeoh cestuje napříč universy, v nichž je vším od herečky po úřednici, ale servíruje mnohem kreativnější pojetí téhož.

Všechno, všude, najednou není pro každého – bizár plný ujetých nápadů ale rozhodně nemůže říct, že nemá fantazii na rozdávání! Vlastně mezi jeho největším problémy patří to, že rozdává až příliš mnoho a příliš dlouze... I kvantita je ale svou vlastní kvalitou, a s Michelle jsme přece jen ochotni sledovat o dost déle i čtení telefonního seznamu.

02) Rodina na baterky

První cesta z rodné vsi na vysokou školu je pro mnohé velkým životním přelomem – když se s vámi na onu cestu vydá celá vaše obskurní famílie, může to být ale přelom dost zvláštní. Rodina na baterky začíná s touto, inu, rodinou premisou – než se celý film brzy na to zblázní a rozjede roboapokalypsu.

Ano, vážně – potenciálně dramedy roadmovie měnící se v mžiku na sci-fi tak nabízí nejzajímavější zvrat pro neznalé od podobného twistu v komedii U Konce světa.

01) Upgrade

A svěžestí překypuje i již několik let starý Upgrade, v němž Logan Marshall-Green po fatální nehodě dostane do páteře inteligentní implantát STEM, který mu dovolí znovu chodit... ale jenom u chůze to neskončí!

Udělátko totiž z ochrnutého cápka udělá mistra bojových umění, který dští spravedlivou pomstu na ty, kteří mu ublížili. Finta je v tom, že je hlavní hrdina často značně neochotný kopat cizí lidi do hlav a STEM tak přebírá kontrolu nad celým jeho tělem. A sledovat krvavé rvačky, během nichž se hlavní likvidátor tváří jako ležák, to je v tomto případě jedna velký radost.

Zdroj: Autorský článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný