4. března 2024 00:03

5 nejlepších filmových pokračování, na něž se čekalo mnoho let

Na některé filmy se vyplatilo čekat i dlouhé desítky let...

V pátek večer se na COOL proboxuje Rocky Balboa. Fanoušci si na šestý díl museli počkat 16 let a skutečnost, že se Rocky vydal po takové době do ringu, je obtížně představitelná. Našly by se i filmy, na které se čekalo déle – jenže právě tahle vytrpěná pokračování nám udělala největší radost. Proč? Jen čtěte!

05) Rocky Balboa

Navazuje na: Rocky V

Doba čekání: 16 let

Málokdo věřil, že se Rocky vrátí. Sylvester Stallone se totiž v krvi panen zřejmě koupe po čertech málo a hrát drsného boxera jednoduše nejde v devadesáti. Před bratru dekádou to však přesto zvládl a všem svým kritikům vytřel zrak. A co víc, od té doby se objevil i ve dvou spin-offech Creed, kde si střihl trenéra stejnojmenného synátora svého dávného soka i přítele. Takhle má vypadat odchod na odpočinek – na vrcholu slávy!

04) TRON: Legacy 3D

Navazuje na: Tron

Doba čekání: 28 let

Tron je trochu neprávem opomíjená klasická sci-fi o tom, že uvnitř našich počítačů žijí nejrůznější personifikace jeho systémů a páchají tu různé revoluce a diktatury. Původní film nekončí nikterak otevřeně, svět Trona však, zvláště v dnešní éře, přímo vyzývá k dalšímu průzkumu. Pokračování spíše než pro paralely s IT světem zaujalo fascinující architekturou, stylizací i hudbou. Ačkoliv TRON: Legacy 3D svým příběhem nikomu zrak zrovna nevytřel, pokud by více filmů vypadalo takto mňamózně, byli bychom ochotni jim to častěji odpouštět.

03) Blade Runner 2049

Navazuje na: Blade Runner

Doba čekání: 35 let

Podobně tak i Blade Runner 2049 z roku 2017 není zrovna filmem, po němž bychom se někdy přímo pídili. I svět Blade Runnera je však obdobně hypnotický – zdejší spojení noiru a kyberpunku od roku 1982 ovlivnilo nesčetně dalších filmů, seriálů a her. Poté, co se Blade Runner 2049 dočkal ovací ve stoje, však můžeme říct, že by nám sequel vlastně scházel. Prometheus a Vetřelec: Covenant nás skoro naučili se podobných odložených pokračování obávat – Blade Runner 2049 si ale své místo na stupnici vítězů dlouho odkládaných pokračování zaslouží tím spíše.

02) Star Wars: Síla se probouzí

Navazuje na: Je to Epizoda VII, takže na Epizodu VI

Doba čekání: 32 let

Pokud chcete namítnout, že jsme mezi Epizodou VI a VII dostali prequelovou trilogii, máte pravdu. Nové filmy svým způsobem odpovídaly na řadu otázek z původní trilogie – jmenovitě jak se z Lukova otce stala chodící reklama na přípravky proti astmatu a co jsou to, sakra, Klonové války. Většina prequelů však nedostála pověsti prvních tří filmů, na regulérní pokračování osudů Hana, Leiy a Luka jsme si tak museli počkat až do roku 2015 do skutečné (a vynikající!) Epizody VII.

01) Top Gun: Maverick

Navazuje na: Top Gun

Doba čekání: 36 let

Ano, nejlepším sequelem po mnoha letech je bez debat Top Gun 2. Geniální letecký biják, v němž Tom Cruise oproti jedničce nezestárl ani o den (chudák jeho tehdejší partnerka!), nabídl to nejlepší ze současné blockbusterové éry. Napínavý příběh, luxusní „triky“ a špičkové obsazení táhnou geniální akční nářez, na který se dá koukat pořád dokola. A něco nám říká, že... ehm.. stejně jako Cruise nikdy nezestárne!

Rocky Balboa začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný