6. září 2016 15:45

Nejlepší herci současnosti? Vybrali jsme 10, které máme nejradši!

Kdo je teď na vrcholu sil?

Včerejší článek o nejpřeceňovanějších hercích současnosti způsobil docela bouřku. Řada lidí v něm našla svoje oblíbence, filmový rybníček je ale daleko větší a je v něm spousta tváří, které v posledních letech odvádějí prvotřídní práci.

O kom je řeč? Třeba o následující desítce herců a hereček. Tahle parta nás momentálně nejvíc tahá do kin, a přestože v ní kdekdo chybí (Joseph Gordon-Levitt, Alicia Vikander, Chris Pratt...), měla by reprezentovat současnou hereckou elitu. Že tu, ehm, chybí asi milion jmen? Přesně tak. Vynechali jsme stárnoucí legendy a nakonec i stálice po padesátce, takže tu nenajdete Downeyho, Crowea, Smithe, Cruise ani Pitta, ačkoliv pořád jedou naplno. Kdybychom ale nevymysleli pár omezení, místo deseti herců by tu byla alespoň stovka!

10) Margot Robbie (26 let)

Hvězdě Sebevražedného oddílu není ani 30 a už jí leží u nohou celý Hollywood. Blonďatá bohyně prorazila díky Vlkovi z Wall Street, stejně okouzlující a zábavná je ale i v romanci Lásky čas, postapu Z for Zachariah nebo podfukářské hříčce Focus. No a samozřejmě ve vaně v ekonomické Sázce na jistotu!

9) Michael Fassbender (39 let)

I kdyby se nepovedl prosincový Assassin's Creed, kariéru Michaela Fassbendera to nijak neohrozí. Magneto z nových X-Menů zazářil i ve westernu Slow West nebo tarantinovce Hanebný pancharti, nejlepší výkon ale podal v loňském Steveu Jobsovi. Leo mu tak tak vyfouknul Oscara!

8) Emma Stone (27 let)

Přihrávačka ze Superbad to dotáhla sakra daleko. Birdman jí dokonce vynesl oscarovou nominaci, nejvíc se jí ale daří po boku Ryana Goslinga. Že vás tihle dva bavili v Bláznivé, zatracené lásce i v Gangster Squad? Tak to se těšte na muzikálový La La Land, který by se letos mohl vecpat mezi nejlepší filmy roku!

7) Ryan Gosling (35 let)

Od Zápisníku jedné lásky uplynulo 12 let a Gosling pořád kope první ligu. Srdceryvné drama Blue Valentine, hypnotický "akčňák" Drive, hořkosladká Sázka na jistotu... zkrátka samé trefy, k nimž letos přibyla výborná komedie Správní chlapi. Už se nemůžeme dočkat dvojky Blade Runnera!

6) Jessica Chastain (39 let)

Zrzavá bohyně ze Země bez zákona moc neholdovala velkým projektům. Pak se ale upsala sci-fi bijákům Interstellar a Marťan a najednou je v ní světoznámá jistota. V čem byste ji měli vidět? Určitě zkuste dobový Dluh nebo thrillerových 30 minut po půlnoci. A jako dezert si dejte famózní krimi A Most Violent Year!

5) Leonardo DiCaprio (41 let)

Nejslavnější herec na tomhle seznamu a zároveň polobůh, který od přelomu století prostě netočí špatné filmy. Ať už sáhnete po Vlkovi z Wall Street, Nespoutaném Djangovi nebo Počátku, Leo je naprosto nevyčerpatelnou zárukou kvality. A protože už maká jen s režisérskými hvězdami, jen těžko se to někdy změní.

4) Scarlett Johansson (31 let)

Scarlett si pětkrát zahrála Black Widow, vůbec se ale nedá říct, že by uvízla v jedné roli. Ať už si vpálíte Allenův Match Point, Nolanův Dokonalý trik nebo rodinnou pohodu Koupili jsme zoo, vždycky je na co koukat. A to samé vás čeká u romance Ona nebo disneyovské Knihy džunglí, jež Scarlett zvládla i od mikrofonu!

3) Jake Gyllenhaal (35 let)

Ta tam jsou časy Dnu poté a Prince z Persie. Jake Gyllenhaal se dávno vykašlal na blockbustery a začal křižovat vynikající malé filmy. Policajtská Patrola, detektivka Zmizení, horolezecký Everest... mistr Jelenhůlehen do nás sype jednu pecku za druhou a nejnověji ho musíte vidět v depresivním drámu Demolition!

2) Charlize Theron (41 let)

Charlize se dlouho honila za Oscarem, pak ale zabodovala Zrůdou a začal se pomalu vracet k filmům, na které se reálně chodí do kina. Že byla tím nejlepším na vetřelčí sci-fi Prometheus a fantasy Sněhurka a lovec? Přesně tak. Nejvíc nás ale rozbila v loňském Šíleném Maxovi a nepochybujeme o tom, že bude výborná i v Rychle a zběsile 8!

1) Tom Hardy (38 let)

Král ale může být jen jeden. A v tuhle chvíli jím je chodící přehlídka charismatu jménem Tom Hardy. Už v časech Bronsona a Počátku bylo jasné, že z Hardyho něco bude. No a jakmile nás sejmul v zápasnickém Warriorovi, komiksovce Temný rytíř povstal a gangsterce Země bez zákona, bylo jasno. Nový Šílený Max je absolutní frajer, a jako by mu to nestačilo, s klidem přehrál i DiCapria v Revenantovi!

Kteří herci teď nejvíc dostávají vás? Dejte vědět v diskuzi!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný