28. prosince 2020 00:06

7 nejlepších animovaných psů: Od Scoobyho ke Gromitovi

Kteří hafani z filmů a televize si zaslouží největší kost?

V sobotu se na COOL podívá animovaná komedie Psí ostrov. Parta psů se tu ocitne v izolaci na ostrově nedaleko Japonska poté, co je svět ohrožován epidemií psí chřipky – díky tomu, že tenhle film natočil Wes Anderson (Grandhotel Budapešť), ale nebude nouze o tragikomicky-pohádkovou atmosféru, ani o... nečekaně poťouchlé okamžiky! Na počest tohoto chlupatého bijáku jsme proto zavzpomínali na nejvýraznější kreslená psiska, která nám uvízla v paměti.

07) Strýček Fido

Cestu tímhle psincem zahájíme jednou dětskou klasikou, která nám však hned na úvod ukáže pestrost filmových psů. Strýček Fido nejenže umí chodit po dvou a mluvit jako člověk, ale také dokáže pomocí svých uší úplně v pohodě dělat vrtulník. Z jeho medového přednesu se nám navíc dodnes krásně klíží oči, takže tu tahle večerníčková legenda vážně nemohla chybět.

06) Brian Griffin

Že můžou být filmově-televizní hafani dost originální jasně dokazuje i náš oblíbenec Brian z Griffinových. Hlavní tváří pořadu je možná Peter, ale je to Brian, s nímž se většina z nás asociuje. Brian je melancholický, ale zábavný, mírně intouš, ale furt dostatečně trouba; oproti tomu Stewie je šílený génius (to, bohužel, není většina z nás) a Peter je retardovaný cvok (to, doufám, není většina z nás)! Ne nadarmo seroš pro svou zdaleka nejsympatičtější tvář zvolil právě mluvícího hafana...

05) Bolt

A nyní k něčemu dočista odlišnému! Bolt je zřejmě nejnovějším populárním animovaným chlupáčem, jelikož dokazuje, že fiktivní hafani dovedou převzít libovolné role – a to doslova. Bolt je totiž psí herec, ani dráha hafanovské celebrity jej však v jeho bijáku nepřipraví na výzvu největší, totiž... cestu napříč Amerikou!

04) Lady (a Tramp)

Nemůžeme také nezmínit jednu animovanou klasiku v podobě Lady a Trampa. I když jste je možná v původním bijáku nikdy neviděli a jméno toho druhého psa vám evokuje spíše amerického prezidenta, na historickém významu to filmu neubírá – a scénu se špagetami zná snad úplně každý!

03) Gromit

Bronzovou kostičku házíme dalšímu superinteligentnímu hafanovi, který tentokrát kňučí s britským akcentem. Gromit je moderní němý hrdina, bez jehož vyrazů by však kolega Wallace zdaleka nefungoval tak dobře, jak funguje. Němé tváře jsou totiž pro ukázání humorné absurdity často důležitější, než ty ukecané!

02) Scooby-Doo

Ano, stříbrnou packu získává sympaťák Scooby-Doo! Na pomezí mezi melancholií a komedií má totiž podstatně blíže k ztřeštěnému humoru, a navíc si zachovává autentickou psí přitroublost. Scooby-Doo není geniální detektiv, ale i tak dovede pronásledovat padouchy a zažívat nečekaná dobrodružství, která se po zásluze stala televizní klasikou.

01) Seymour

Je třeba k tomuhle něco psát? Asi ne, že? To jsme rádi, musíte nás totiž na chvíli omluvit. Jdeme se za roh vyplakat...

Psí ostrov začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný