26. září 2022 00:01

6 nejhorších filmových teenagerů: Od Stiflera k Belle ze Stmívání

Filmový teenageři jsou často ohromně milými hrdiny. Někdy je to ale naopak...

Zakopat balík ukradených peněz přímo pod místo, kde během pár let vyroste škola, je opravdu pech. Hlavního hrdinu Zekiho z komedie Fakjů pane učiteli, která na COOLu startuje v sobotu večer, však tato šlamastyka přivede do komické situace. Aby vykopal ztracený majetek, musí se infiltrovat do školy v přestrojení za učitele. Díky kriminální minulosti se tu chová jako slon v porcelánu a zamete i s neukázněným dorostem. Ostatně, přáli bychom si jeho pevnou ruku i v jiných filmech. Filmoví teenageři jsou totiž čas od času notoricky otřesní!

Carrie White

Film: Carrie

Telekinetička Carrie se sice může právem vymlouvat na šikanu a otřesnou matinku, když se to vezme kolem a kolem, vlastně její finální vražednou pomstu stejně nic neospravedlňuje. Pak bychom totiž museli zvednout palec nahoru i šíleným střelcům z reálných škol. Biják plný metafor na dospívání je sice krásně netypický, co si však budeme povídat, Carrie patří k Vánocům nadělit vypolstrovanou celu!

Red Bull

Film: Kluci to chtěj taky

Carrie si to však nemusí brát osobně – vydědili bychom i Red Bulla z německé komedie Kluci to chtěj taky. Právě on a jeho konstantně nadržené chování je podle nás ruku v ruce s poněkud fastfoodovým vzhledem důvodem, proč evoluce vymyslela příklon žen ke stejnému pohlaví – kdyby nám totiž za patama utíkalo něco podobného, stali bychom se v náctiletém věku raději asexuálními.

Bella Swan

Film: Stmívání

Pak je tu samozřejmě druhá strana mince v podobě staré dobré Belly Swan, která si k sobě domů svého stalkera nejenže rovnou dobrovolně pustí, ale ještě se do něj zamiluje! Kdokoliv jiný by před upírem vzal do zaječích a zamířil k nejbližší zbrojnici, zavolal Bladea či alespoň nabrousil dřevěné kolíky. Ne tak Bella. Tato je totiž ztělesnění nadějí mnoha neschopných mladíků v čarovnou sílu Stockholmského syndromu!

Hayley Stark

Film: V pasti

Odezdikezdismus je vždycky zlo – na každou Bellu tu pak totiž máme zase i občasnou Hayley Stark, jež si svého pedofilního stalkera pustí domů… ale jenom, aby se ho tu jala uvěznit a zabít. Invertovaná verze Josefa Fritzla je možná pochopitelná, to však nic nemění na tom, že sama páchá zločin – právě proto, abychom se tu nepropadli všichni do anarchie a války gangů, jsme si zákony vymysleli. Horkohlavá mladá generace však nemá úctu k ničemu!

Regina George

Film: Protivný sprostý holky

Nemusíte být zrovna sociopatický maniak, abyste ruinovali životy. Právě to ukazuje Regina, další adeptka na bleskové vydědění. Vzdor krásné tváři Rachel McAdams je Regina ztělesněním každé povýšené středoškolské fifleny libující si v pomluvách, která pila krev všem – a svým vlastním „kamarádkám“ kolem sebe nejvíc!

Steve Stifler

Film: Prci, prci, prcičky

To nejhorší si však dáme až na absolutním dně článku. Idiotického hulvátka Stiflera je možná docela radost sledovat přes sklo televizní obrazovky, ale ještě větší radost by byla jej pozorovat přes sklo potápějícího se automobilu – a je celkem jedno, jestli by uvnitř něj byl Stifler nebo my sami. Ruku totiž na srdce, pokud by se reálný Stifler se všemi svými historkami a chováním vyskytl poblíž vás, udělali byste cokoliv, abyste mu unikli.

Zatímco jiní teenageři se mohou vymlouvat na hormony, Stifler zůstal náctiletým navždy – se vším negativním, co k tomu patří (a taky proto, že ho Sean William Scott hrál ve svých 23 letech).

Lekce kázně ve Fakjů pane učiteli začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný