2. ledna 2023 00:01

6 nejdrsnějších filmových prezidentů, kteří si umí poradit s upíry nebo s mimozemšťany

Obyčejných prezidentů bylo ve filmech hadaběj. Občas jsme ale dostali i prvotřídního drsňáka...

Amerika je zase v krizi! Poté, co teroristé sestřelí Air Force One, se prezident s tváří Samuela L. Jacksona ocitá v ohrožení – a přežít může jen s pomocí finského mladíka, který se teprve chystá na zkoušku dospělosti. Akční výplach Sejmi prezidenta začíná na Prima COOL v sobotu večer. Už teď si můžete připomenout další filmové prezidenty, kteří nejdou pro akci daleko!

06) Abraham Lincoln (Abraham Lincoln: Lovec upírů)

Historický Lincoln se samozřejmě postavil otrokářům, v bijáku Abraham Lincoln: Lovec upírů si však umně dovedl poradit i s krvesaji. Abraham Lincoln: Lovec upírů si vysloužil prvenství za své naprosto mešuge ztvárnění potenciálního Lincolnova koníčku, jenom originalita mu však na vyšší umístění nestačila.

05) James Sawyer (Útok na Bílý dům)

James Sawyer z Emmerichova Útoku na Bílý dům má podobný původ jako prezident ze Sejmi prezidenta – oba byli zjevně inspirováni Obamou a oba musejí pro přežití spolupracovat se svým naprostým protipólem. V případě Útoku na Bílý dům to však není malý klučina, nýbrž drsný polda Channing Tatum!

04) John F. Kennedy (Třináct dní)

Kennedy je v našem seznamu jediným nefikčním představitelem prezidentského úřadu (pomineme-li, že byl i skutečný prezident, ale nevraždil upíry). Drama Třináct dní si však rozhodně zaslouží zmínit, bylo to totiž poprvé (a na dlouhou dobu snad i naposledy) co americký prezident reálně řešil situaci, která mohla zničit svět. Mezi všemi životopisnými filmy skutečných prezidentů je tenhle ten jediný, který byste určitě měli vidět.

03) President Camacho (Absurdistán)

Dost vážnosti, popojeďme radši do Absurdistánu! Zdejší prezident Camacho má oproti kolegům z úřadu tu výhodu, že je sám původně zápasník – i kvůli tomu mu však pod rukama kolabuje celá země! Camacho se totiž do úřadu dostal jenom kvůli tomu, že v budoucnu národní IQ kleslo na úroveň špinavého talíře a díky tomu i průměrně inteligentní člověk z 21. století najednou platí za génia.

02) James Marshall (Air Force One)

Výběr mezi stříbrnou a zlatou příčkou našeho seznamu byl vyrovnaný, až lze říct, že druhé místo prohrálo o pomyslná prsa. James Marshall byl v Air Force One milován i kvůli tomu, že se snímek ještě relativně držel při zemi, alespoň srovnáme-li zápletku s většinou zdejších kolegů. Lví měrou mu však pomáhal i přednes Harrisona Forda, který prostě neumí sehrát nesympatickou roli!

01) Thomas J. Whitmore (Den nezávislosti)

Dejme však ruku na srdce a přiznejme si, že je prezident Whitmore ze Dne nezávislosti přímo prototypem vůdce, kterého by snad každý v čase krize chtěl. Jasně, film zmiňuje, že Whitmore není v čase míru moc oblíbený, ale to nebyl ani Churchill – a jakmile si ufoni vybrali Zemi za svůj nový cíl, jeho kvality pilotovat stíhačky a sypat z rukávu boží projevy jako když jeden našel!

Akčňák Sejmi prezidenta začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný