18. prosince 2023 00:01

Čtvrtý díl fantasy série Mythica je inspirovaný Šíleným Maxem

Boj o Darkspore pomalu vrcholí v Železné koruně.

V pátek večer na COOLu začíná fantasy Mythica: Železná koruna. Jde už o čtvrtý díl ságy a čarodějka Marek na jeho počátku získává poslední kousek artefaktu Darkspore, který může přinést návrat temných sil, konec světa a vůbec všeobecné mrzení. Ukazuje se však, že obránit bazmek vůči nohsledům hlavního záporáka nebude vůbec snadné. Poznejte, s čím vším se Marek v předposledním díle série bude muset porvat.

Většinou jsou to záporáci, kdo dokončí zkázonosný artefakt, který jim pak musejí vzít hlavní hrdinové. Tentokrát je to ale parta klaďasů, která musí bránit poslední kousek Darkspore před silami temna! Marek a její parta na počátku bijáku obsadí poslední kus Darkspore převážený na démonickém parostroji – a právě ten pak musejí následně upravit k tomu, aby s kouskem artefaktu pláchli do bezpečí.

Ve svém čtvrtém díle tak Mythica trochu přeskočí do jednoduššího steampunku. Parostrojní road movie totiž občas připomíná první díly Šíleného Maxe, jež ostatně také nebyly zrovna kinematografickými opusy, jimž by do klína padaly Oscary jako přezrálé maliny. Naštěstí tu každopádně nebude nouze o souboje. Marek a spol. budou muset bránit svůj parostroj jak proti temným silám (mínus Szorlok, který stále svádí bitvu s Kevinem Sorbem), tak i původním majitelům mašiny. Jo a taky proti "konkurenční" partě žoldáků!

Čtvrtá Mythica konečně našla dobrý a vcelku unikátní příběh, který by zasadila do své hlavní zápletky. Navíc film postupně piluje i svůj vzhled. Ruku na srdce, máme tu čest s fantasy béčkem jako bič – to je však u série natáčené fanoušky, kteří peníze na svůj vysněný projekt vybírali i na Kickstarteru, spíš sympatický klad než zdrcující kritika. Od prvního filmu však (polo)amatérští filmaři ušli velký kus cesty. Čtvrtý díl je tak zase o něco vypucovanější než díly předešlé, došlo ostatně i na změnu režiséra. A je to rozhodně znát.

Příštím dílem Mythica definitivně skončí, již nyní je však jasné, že dosáhla nečekaného úspěchu. Jasně, film má své nepřehlédnutelné mouchy, ukazuje však, že člověk k natočení fantasy nemusí mít po kapsách 100 milionů dolarů, ale může ji solidně udělat i levněji s podporou nadšenců. Než se tak za týden podíváme na velké finále, mrkněte s námi na zatím nejlepší díl celé série!

Mythica: Železná koruna začíná na Prima COOL již v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný