25. prosince 2023 00:01

V pátém díle fantasy série Mythica nastane Soumrak bohů

V sobotu zazvoní zvonec a Mythice bude konec!

Konec je na spadnutí! Finální pátá Mythica začíná na Prima COOL již v pátek ve 20.15. Szorlokovi se podařilo dát dohromady artefakt Darkspore a jeho legie prokletých začaly plundrovat svět. To celé s cílem vybít bohy tak, aby se Szorlok mohl sám stát oním nejvyšším. Kouzelnice Marek nicméně dostane ještě jednu šanci vše zvrátit. Využije ji?

Zatímco jiné fantasy ságy dovedou dlouhé roky tančit kolem rizika konce světa, jen aby ve finále nic takového neukázaly, Mythica je docela jiná písnička. Trvalo to pět dílů, ale konec světa & série Mythica je na spadnutí. Fantasy ságu, již si fanoušci sami zaplatili na Kickstarteru, totiž v pátém díle čeká epické finále.

Jak už jste se dozvěděli výše, Szorlok má absolutní moc na dosah, Marek však může stále ještě najít klíčový artefakt, zničit jeho Darkspore a otočit tak situaci do šťastného konce. Nebude to ale zadarmo a cesta ke konci bude lemována řadou obětí.

Poslední díl ukáže všechny známé tváře dílů předešlých, nevyjímaje Kevina Sorba, a přidá k nim ještě jednu celebritku, Kristiana Nairna, který je známý pro legendární výmluvnou postavu Hodora v jistém fantasy seroši z dílny HBO. Je to jen poslední ilustrace toho, že co Mythica neměla po rozpočtové stránce, to dohnala pravým fanouškovským nadšením.

Také v pětce se mírně zlepšila úroveň triků a režie, především však dojde na emocionální brnkání na nostalgickou strunu. Kdo sledoval Mythicu celou a má srdce na pravém (levém...) místě, nebude se ve finiši moct ubránit alespoň mírnému dojetí. Tahle sága si zkrátka všechno vybojovala po svém, a to před kamerou i za ní!

Finální pátá Mythica s podtitulem Soumrak bohů začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný