27. listopadu 2023 00:01

Na Prima COOL míří fantasy série Mythica! O čem bude její první díl?

Hrdinové dávných časů se představují v neokoukané sérii Mythica.

První film série Mythica s podtitulem Hledání hrdinů začíná na Prima COOL už v pátek večer. Představí se v něm kouzelnice s exotickým jménem Marek, která se připlete k záchraně dívky unesené orky, čímž se rozjede dobrodružství v duchu klasických hrdinských eposů ve stylu Xeny a Herkula, korunované tím, že se v Mythice objeví i sám Kevin Sorbo! Skoro stejně zajímavé jako tohle příjemné fantasy béčko, je však i příběh jeho vzniku. Mythicu totiž pomohli natočit i fanoušci fantasy!

První Mythica vznikla v roce 2014 i díky fanouškům fantasy, kteří na film v kampani na serveru Kickstarter přispěli skoro 100 tisíci dolary. I z dané sumy je asi znát, že nejde zrovna o velkofilm. Mythica vznikla jako krystalická béčková fantasy v duchu devadesátkových TV fantasy serošů. Dnes se tomu říká indie alias „nezávislý film“. Recept ale fungoval, a tak vznikla hned čtyři pokračování!

Napříč ságou Marek čelí klasickým úskalím moci – její schopnost ovládat magii sice narůstá, ale spolu s velkou mocí přichází i velké riziko korupce. Časem se navíc z temnoty vyloupne i hlavní záporák, legendární nekromancer Szorlok, jenž se snaží dát dohromady čtyři kusy artefaktu Darkspore... a vypustit tak na svět nemrtvou nákazu!

Ale nejen koncepty vysoké fantasy je Mythica živa. Zároveň v ní probíhá i konflikt království Deira s větší říší Vitalion. Tedy, probíhá není asi správný výraz – dvě dekády nazpět Vitalion obsadil Deiru a nyní ji okupuje. To znamená, že bude mít Marek a celá banda jejích hrdinů krom nemrtváků pěknou řádků dalších cílů!

Ano, připomíná to libovolné sezení u Dračího doupěte. Možná právě proto ale vznikla čtyři zmíněná pokračování, jež mají podtituly Boj o Darkspore, Čaroděj, Železná koruna a Soumrak bohů. Co ten Kevin Sorbo? Ten se naštěstí nezastaví jen na chvíli. Stihl se objevit ve čtyřech z pěti dílů a jak sám říká, hraje tu „kohosi jako Gandalfa“.

Mythica je zkrátka ztělesněním upřímné lásky k žánru, v níž se sice občas pojí i nedostatek financí a mírně ochotnická atmosféra, ale právě ta je vlastně nezbytností. Výměnou za to, že tahle fantasy není prvoplánově konzumní, si v ní filmaři můžou dovolit trochu méně typické zápletky a děj. Jak se zkrátka říká, když ji milujete, není co řešit!

První Mythica s podtitulem Hledání hrdinů začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15. Další čtyři díly budou následovat vždy s týdenním rozestupem.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný