11. prosince 2023 00:02

Ve třetím díle fantasy série Mythica potrápí hrdiny nebezpečný Čaroděj

Fandovská fantasy série Mythica pokračuje výpravou s ožehavou zásilkou.

V pátek večer se na COOLu rozjede už třetí díl fantasy série Mythica s podtitulem Čaroděj. Marek se tentokrát vydá na misi s cílem zachránit svého uneseného druha - ale vše nakonec dopadne zcela jinak právě kvůli ústřednímu černokněžníkovi! Poznejte, na co dalšího se v této fantasy jednohubce můžete těšit.

Ve třetím díle bude Marek (Melanie Stone) řešit únos! Thane se totiž ocitl ve spárech zlodějského bosse Pereguse Malistera, který ho vrátí jen v případě, že pro něj Marek se svou družinou doručí jednu ožehavou zásilku. Opět se tak rozbíhá tradiční hrdinský příběh, který působí, jako kdyby vznikl při jednom ze sezení u Dračáku nebo WoWka (podle toho, z jaké jste generace).

Poměrně brzy se nicméně ukáže, že zápletka se komplikuje. Jakoby nestačila šlamastika s únosem, Gojun (Kevin Sorbo) má rovněž vidění, že černokněžník Szorlok, hlavní záporák ságy, Marek jednou zabije. A promptně po zajištění oné ožehavé zásilky se ukáže, že jde ve skutečnosti o další kousek artefaktu Darkspore, po němž záporák pálí! Szorlok tedy nebude daleko...

Více z děje prozrazovat nebudeme, dojde však i na několik dalších šokantních pikanterií! Třetí Mythica samozřejmě pokračuje ve hlavní zápletce, kterou sága nakousla o dva díly dříve, ne všichni se však tentokrát dožijí konce filmu...

Na miniaturní, de facto fanoušky zaplacenou fantasy točenou z čisté lásky k žánru, to je fenomenální soudržnost. Připomeňme, že na vznik první Mythicy přispěli lidé skoro 100 tisíci dolary na crowdfundingovém serveru Kickstarter. A že v sérii ze stejných důvodů hraje i Kevin Sorbo alias původní televizní Herkules z 90. let! Onen vtip s tím, že Mythica působí jako produkt Dračáku, dost možná v reálu vtipem vůbec není. O to fenomenálnější však je, že se filmařům podařilo jejich nadšeneckou vizi dotáhnout do konce.

Celá sága Mythica má pět dílů, takže jsme se s Čarodějem ocitli v polovině. Než tedy naše letní fantasy dobrodružství za dva týdny zakončíme, vydejte se s Marek na další fantastickou (a pořádně nebezpečnou) dračákovou výpravu!

Mythica: Čaroděj začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný