4. prosince 2023 13:35

Ve druhém díle fantasy série Mythica se rozpoutá Boj o Darkspore

Fandovská fantasy série Mythica pokračuje hledáním nebezpečného artefaktu.

Druhá Mythica s podtitulem Boj o Darkspore začíná na COOLu v pátek večer a bude o... no... boji o Darkspore! Kouzelnice Marek se tentokrát vydá do zaniklého města obrů, kde se má ukrývat zkamenělé srdce dávného nekromantského krále. Kromě ní a její družiny však po titulním artefaktu touží i mág Szorlok, který chce s jeho pomocí uvrhnout svět do temnoty.

Ano, dočkáme se klasického zápasu o MacGuffin alias „předmět neznámé moci, který se snaží získat hrdinové i záporáci“. Nejslavněji tenhle typ příběhu proslavil Indiana Jones, ale stěží se podruhé objevuje právě v Mythice 2. Na každý pád historie tohoto typu zápletky naznačuje, že o zvraty (a přetahování se o artefakt) rozhodně nebude nouze.

Marek při tom všem bude pomáhat nejenom řada dalších hrdinů s neznámými hereckými tvářemi, ale i starý známý obličej Kevina Sorba. Devadesátkový televizní Herkules si v sérii Mythica střihl postavu nikoliv nepodobnou Gandalfovi a vzdor limitovanému času na obrazovce je rozhodně fajn se s Kevinem takhle potkat.

Mythica sice nezapře své béčkové kořeny, zároveň jí však člověk musí přiznat pořádnou porci nadšení. Filmaři totiž na první snímek získali finance skrz kickstarterovou kampaň, takže se dá říct, že si tyhle fantasy bijáky zaplatila přímo fandovská komunita. Kolik že jich nakonec bude? Po Boji o Darkspore vás na COOLu čekají ještě další pokračování!

Fantasy Mythica: Boj o Darkspore se na Prima COOL rozjede už v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný