22. května 2018 14:10

První český trailer Mauglího je tady. V nové Knize džunglí se nebude zpívat

Disneyovský hit fasuje hvězdně obsazenou konkurenci.

V roce 2016 šla do kin "hraná" verze Knihy džunglí od Walta Disneyho. Jestli si myslíte, že právě čtete článek o jejím pokračování... jste úplně vedle. Mauglí je totiž konkurenční projekt od studia Warner Bros., který nám odvypráví plus minus ten samý příběh – jen v trochu dospělejším pojetí a s jiným hlasovým obsazením.

Za kameru Mauglího usedl Andy Serkis, režisér druhého štábu Hobita a představitel Gluma nebo Caesara z "opičí trilogie". Serkis je tudíž expert na tzv. mocap, technologii na vytváření digitálních postav, a má velkou smůlu, že ho Disney předběhl (navíc s filmem, který vydělal monstrózních 966 milionů dolarů!).

Prodat Mauglího nebude jednoduché, několik taháků by se však našlo. Nepůjde totiž o rozjuchanou muzikálovou pohádku, nýbrž o temnější dobrodružný příběh, který se důkladně přiblíží románu od Rudyarda Kiplinga. Zvířecí hrdinové tak nebudou zpívat, ale jen prachobyčejně mluvit, a to hlasy Christiana Balea (Baghíra), Benedicta Cumberbatche (Šér Chán), Cate Blanchett (Ká) a samotného Serkise (Balú).

Mauglí jde do kin 18. října 2018, takže má pět měsíců na přesvědčování, že si zaslouží existovat. Prvním lákadlem je přitom trailer, který představuje všechny slavné hrdiny, tak mu věnujte pár minut života. Třeba dojdete k závěru, že vám tohle pojetí sedí víc, než to čistě pohádkové...

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný