21. srpna 2019 12:20

Filmová zpráva roku? Dostaneme Matrix 4 a bude v něm Keanu Reeves

Tohle není kachna, Matrix 4 se nečekaně stává realitou.

Studio Warner Bros. se (stejně jako jeho konkurence) snaží důkladně využívat svoje nejslavnější značky. Po Pánovi prstenů dorazil Hobit, po Harrym Potterovi Fantastická zvířata a po netopýří trilogii od Nolana Affleckův Batman, na kterého naváže Pattinsonův Batman. Warneři se pak mnoho let snažili oživit i Matrix. A teď se jim to konečně povedlo.

Možná jste v červnu zaslechli, že se potichu chystá reboot celé série, v němž by si mohl zahrát Michael B. Jordan (Killmonger z Black Panthera). Nové oznámení je ale mnohem zásadnější, příští rok se totiž začne točit regulérní čtvrtý díl, v němž se vrátí Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss. Na režijní sesli navíc usedne Lilly Wachowski, polovina režijního dua původních Matrixů, takže se víceméně dala dohromady (skoro) celá stará parta.

Matrix 4 samozřejmě v ideálním případě znamená i Matrix 5 a Matrix 6. Připravte se tedy na velký test, jestli to vzkříšená série dotáhne na povinnou trilogii, která snad nepřizabije Reevesovu kariéru. Po úspěchu Johna Wicka 3 a Toy Story 4 (a s ohledem na blížící se Cyberpunk 77) je totiž Keanu na absolutním vrcholu a měl by z Matrixu 4 udělat náramně očekávaný megahit.

O čem že mimochodem bude? To zatím nevíme a stejně tak není jasné, koho přesně si Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss zahrají. Nejjistějšími volbami jsou pochopitelně Neo a Trinity, pokud jste ale viděli Matrix Revolutions, musí vám být jasné, že… to s jejich návratem není zas tak jednoduché?

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný