3. května 2021 00:01

10 nejzábavnějších filmových odkazů v Madagaskaru: Našli jste Trosečníka a Lvího krále?

Poznali jste všechny parodie v Madagaskaru?

Už v sobotu večer se na Prima COOL vypravíme na Madagaskar! První díl animované série, která nám dala i Tučňáky z Madagaskaru, se veze na struně útěkářských filmů starého ražení – nejen odkazy na snímky jako Velký útěk však Magadaskar přímo tepe! Jako v řadě moderních animáků i v něm lze najít řadu dalších odkazů na slavné bijáky. Sesumírovali jsme desatero těch nej.

10) Lví král

Jen těžko by mohl existovat animovaný film bez narážky na produkci od Disneyho – poctu klasice si animátoři prostě nemohou odpustit. Je to znát i na okamžiku, kdy se Alex „pochlapí“ a začne připomínat okamžik z Lvího krále!

09) Americká krása

Tady asi není o čem dlouho debatovat – není náhoda, že má tahle scénka tak dlouhou stopáž. Jednak odkazovala na (tou dobou) jen pár let starší film, a jednak oba bijáky patří do produkce společnosti DreamWorks.

08) Planeta opic

Naopak poměrně triviální je momentka odkazující na Planetu opic. Alex propadne zoufalství poté, co jeho oheň pro zachránce… shoří.

07) Trosečník

Krátkým štěkem je i narážka na pomalovaný balón z Trosečníka, kterou si nemůže odpustit žádný film z izolovaného ostrova!

06) Ohnivé vozy

Popojedem k delší scéně na pláži – když proti sobě běží Alex a Marty, muzika přímo odkazuje k úvodu sportovního dramatu Ohnivé vozy z 80. let. Ostatně posuďte!

05) Stalag 17

Zmínili jsme narážky na filmy o útěcích z vězení/vojenských táborů. Prvním a nikoliv posledních z nich je Stalar 17 z roku 1953. Stejně jako v něm mají i v Madagaskaru dvě postavy jméno Manfredi a Johnson…

04) The Twilight Zone: To Serve Man

Každý film s mluvící zvířaty čelí trablům, pokud se zamyslí nad potravním řetězcem. Madagaskar problém nezatajil, naopak kolem něj obmotal zápletku – ne nadarmo si však při tom vzpomněl na kultovní epizodu Twilight Zone, v níž na Zemi přiletí ufouni opečovávající lidskou rasu tak, jak jim přikazuje kniha „To Serve Men“ – tedy „Sloužit lidem“ . Ono se však záhy ukáže, že to může znamenat i „Servírovat lidi“!

03) Velký útěk

Daleko více narážek však najdeme na Velký útěk – od obecných obrysů zápletky i scény, kdy Tučňáci lezou z podzemí nebo se plíží (nepříliš) vysokou trávou.

02) Moulin Rouge

Další nenápadná narážka pramení z dnes již poněkud pozapomenutého hitu Moulin Rouge. Stačí vyměnit elegantní vílu za hrošici a výsledek se hnedle dostaví!

01) Zoolander

Občas některé narážky ocení jen skuteční filmové znalci! Tak jako třeba v případě Alexova unikátní pohledu jménem Modrá ocel… u kterého je lidem znalým Zoolandera hned jasné, že sledují dost povrchního lva!

Madagaskar začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný