5. července 2021 00:05

7 nejdůležitějších rolí Leonarda DiCapria: Od Letce k Vlkovi z Wall Street

Které filmové role byly pro Leonarda DiCapria zdaleka nejdůležitější?

Drama Pláž, které na Prima COOL uvidíte už v sobotu večer, bylo pro DiCapria zřejmě prvním bijákem po Titanicu, kde mohl prokázat, že není jenom pěknou tvářičkou. Leo má však na triku mnohem více zajímavých rolí před rokem 2000 i po něm. O které jde?

07) Jack Dawson (Titanic)

Jen těžko by se hledal film, který Lea víc proslavil. Jack Dawson možná není úplně nejkrutější postava, kterou kdy DiCaprio ztvárnil – sehrát populárního hrdinu tak, abyste si nezruinovali kariéru, je ale i tak solidní kumšt. Stačí si vzpomenout, jak nemastně neslaně pokračovala po Avatarovi kariéra ústředního Sama Worthingtona...

06) Jordan Belfort (Vlk z Wall Street)

Rychloposuvem o dekádu později bylo jasné, že Leo má v životě jediný cíl – zlatou sošku z dílny Americké akademie neboli Oscara! Vlk z Wall Street byl toho času zatím nejvýraznějším pokusem, ačkoliv to nakonec nevyšlo. Přesto těžko rozporovat, že jsou Leovy kreace ve filmu... dodnes populární minimálně u tvůrců internetových memů!

05) Hugh Glass (REVENANT Zmrtvýchvstání)

Ani kreace z Revenanta nebyly (už kvůli přítomnosti nepřekonatelného Tom Hardyho) ve všech směrech úplně na špici, tentokrát však Leovi již Oscara vynesly! Jak si ještě ukážeme, DiCaprio má rozhodně na kontě lepší filmy i lepší role. Takhle to však už na Oscarech občas chodí – namísto zásluh za jediný film jsou ocenění často spíše shrnutím dlouhodobého úsilí...

04) Romeo (Romeo a Julie)

Pokud však něco Lea dostalo skutečně do pozornosti větších mas, pak to byl Romeo z Romea a Julie od Baze Luhrmanna. Snímek sice stále nedosáhl na nejvyšší popkulturní mety tak jako Titanic (to ostatně máloco), byl však rozhodně populárnější než jiné Leovy předešlé bijáky.

03) Richard (Pláž)

Richard z Pláže je neocenitelný zejména kvůli tomu, že jde o někoho, kdo je podobný dobovému vnímání mladého Lea! Arogantní zbohatlík, který hledá smysl života a nakonec dojde sebepoznání i kajícnému finiši, působí nemlich tak, jak DiCapria viděli kritici Titanicu. Řekneme to takhle – kdyby měl Justin Bieber stejný nadhled, jeho další album by bylo celé o mladičkém boháči, co má nějaký ty pěvecké rezervy...

02) Howard Hughes (Letec)

Jenom málokdo si troufne před třicítkou sehrát roli v životopisném filmu stopujícím celý něčí život. DiCaprio se však Letcem zařadil po bok takových klasiků, jako byl Orson Welles, když sehrál Howarda Hughese (mimochodem inspiraci pro Iron Mana) od jeho mladých, playboyovských let, až po období, kdy byl Howie zalit do igelitu a bál se vyjít ze svého pokoje. Nádhera!

01) Arnie Grape (Co žere Gilberta Grapea)

Jestli však měl Leo někdy v životě dostat Oscara, pak by to muselo být za vedlejší roli mentálně postiženého Arnieho Grapea z filmu, který byl zaměřen především na jeho staršího filmového bratra v podání Johnnyho Deppa. Ani Tom Hanks nehrál svého Forresta Gumpa tak přesvědčivě! Snímek přitom vznikl dlouho před Titanicem – Leovi kritici proto již tehdy mohli posoudit, jak na tom hezoun v Cameronově filmu doopravdy je. Snímek nakonec Leovi vynesl oscarovou nominaci, tu však (v pouhých devatenácti letech!) nakonec neproměnil.

Pláž začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný