7. února 2023 17:45

Nejúžasnější Lego všech dob? Obří Roklinka z Pána prstenů nadchne každého fanouška Tolkiena

Dlouhých deset let čekali fanoušci Tolkiena na novou kostičkovou sadu a teď dostanou skutečně výpravný kousek. Podívejte se na fotky!

Roklinka patří mezi nejdůležitější místa tolkienovské Středozemě. Bájné sídlo elfů teď dostává vlastní obří LEGO sadu obsahující 6 167 dílků a navíc 15 figurek kompletního Společenstva prstenů doplněné o Elronda, Arwen, Bilba a několik dalších vedlejších postav. Jde o první velkou stavebnici s tematikou Pána prstenů po deseti letech.

Celá stavba se skládá ze tří sekcí, které lze oddělit od celku a použít samostatně. První je největší a tvoří ji nádvoří, kde se konala Elrondova Rada, Frodova ložnice a Elrondova studovna se slavnými obrazy z historie Středozemě. Druhou je věž se sochami pěti elfských hrdinů minulosti. Třetí sekci tvoří řeka, most a altán – ta umožňuje vytvořit mimo jiné scénu odchodu Společenstva.

Součástí sady je mnoho bájných předmětů jako Jeden Prsten, Frodův meč Žihadlo, úlomky Narsilu, z nichž pak byl ukut Aragornův meč Andúril, ale i zbraně všech ostatních členů Společenstva. Mezinárodní zaváděcí cena činí 500 dolarů, Češi si budou muset přípravit 12 699 korun. Mrkněte na fotky níže!

Zdroj: The Verge

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný