26. června 2019 14:02

Charlie Sheen nechal vyhodit kolegyni z Kurzu sebeovládání

Zdá se, že by se někomu hodil skutečný kurz sebeovládání!

Již 1. července se na COOLu rozjede nový sitcom Kurz sebeovládání, v němž se Charlie Sheen představí jako typický bouřlivák s dobrým srdcem. Pokud alespoň trochu sledujete seriálovou scénu, nejspíš vám neušla kauza odchodu Charlieho Sheena ze sitcomu Dva a půl chlapa. Zpátky v roce 2011 šlo o velkou událost - Dva a půl chlapa byl tehdy zřejmě nejúspěšnějším sitcom vůbec, rozpory Sheena s producentem Chuckem Lorrem však byly pro oba dva nepřekousnutelné.

Sheen, taková rocková hvězda televizní zábavy (včetně závislostí a nakažlivých chorob), má zkrátka vlastní hlavu, která se mnohdy nesnoubí s dodržováním termínů a nutným profesionalismem. I proto jej mají diváci rádi... Producenti však již poněkud méně.

Právě proto byl Charlieho další sitcom, totiž právě Kurz sebeovládání, tak zajímavým projektem. Jednalo se totiž svého druhu málem o autobiografický počin. Alespoň potenciálně. Kdo by však čekal, že si Charlie z celé šlamastiky odnese víc než námět na nový pořad, ten by se mýlil. Na place Kurzu sebeovládání se totiž historie opakovala.

Trvalo to sotva dva roky, než se Charlie Sheen opět objevil v novinách kvůli problematickému chování během televizní produkce. Tentokrát s ním měla problém jeho kolegyně Selma Blair, která hraje jeho seriálovou přítelkyni a prý mu opakovaně vytýkala jeho "dochvilnost a pracovní etiku". Doslova použila výraz, že je s ním "tragédie pracovat".

Sheen reagoval po svém - odmítl se na natáčení ukázat s tím, že pokud produkce Selmu nevyhodí, odejde z Kurzu sebeovládání sám. Během jediného dne (!) bylo jasno - Selma byla odejita s tím, že jí nahradí jiná ženská postava. Což se později i stalo.

Kauza tím neskončila. Tři měsíce na to se ukázalo, že Blair hrozí Sheenovi a produkci žalobou za ušlý zisk v hodnotě 1,2 milionu dolarů. Kurz sebeovládání měl totiž dohodnuty jenom dvě řady - ta druhá však čítala celých 90 epizod! A je logické, že se původně přepokládalo s tím, že bude Selma ve všech hrát. Natáčení seriálů prostě není zrovna chvilková záležitost, a pokud očekáváte, že budete po dva roky točit jednu věc, typicky odmítáte nabídky točit něco jiného.

Částka je tak nakonec ještě nižší - reálně se totiž již před kauzou předpokládalo, že bude postava Selmy Blair tak či onak časem vyšoupnuta na vedlejší roli, protože "Amerika se přece nebude dívat na seriál, v němž má Charlie Sheen jenom jednu přítelkyni" - jak zaznělo z produkce. Sheenovo trucování tak dějovou linku "jenom" urychlilo.

Dvě a půl strany nakonec podle všeho došly k mimosoudnímu vyrovnání. Kauza však zároveň měla dohru i v tom, že kvůli rychlému odlifrování postavy Selmy Blair došlo na "trezorování" původně natočené epizody s ní, která se do nového status quo nehodila. Díl jménem Charlie and Kate Have Sex For Science (Charlie a Kate mají sex kvůli vědě) byl sice později částečně přetočen s jinými postavami. To však nic nemění na tom, že jeho původní podoba nikdy nespatří světlo světa.

Kurz sebeovládání začíná na Prima COOL již 1. července a poběží od pondělí do čtvrtka večer společně s Teorií velkého třesku.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný