19. července 2021 02:03

4 skvělé komiksové postavy, které si zaslouží další filmovou šanci

Komu byste dobrý remake dopřáli vy?

Fantastická čtyřka se vrací! V sobotu večer na Prima COOL začíná film Fantastická 4 a Silver Surfer, v němž se naše kvarteto vydá bojovat s pohůnkem superničivé entity jménem Galactus. I když tenhle biják nepatří mezi totální komiksovou elitu, pořád dopadl neskonale lépe než pár let starý pokus o remake Fantastické čtyřky. Tahle parta, která byla kdysi páteří komiksů, by si přitom zasloužila pořádnou verzi. Stejně jako několik dalších kreslených gerojů.

4) Johnny Storm z Fantastické čtyřky

Původní Fantastická čtyřka z roku 2005 měla daleko k jakékoliv sofistikovanosti. Na druhou stranu čistě atmosférou byla skutečně na stopě toho správného mixu nadšení a naivity, jenž později rozjel i zbytek marveláckých superhrdinů.

Remake z roku 2015 naproti tomu působil spíše jako noční můra klinického chovance s chronickými depresemi. Tedy když to trochu přeženeme – ale ne zase tolik. Fantastická čtyřka má úžas už ve svém názvu. Pokud tedy Marvel u její nejnovější verze zařídí sympatičtější postavy (především tedy co nejlepšího Johnnyho Storma!) a pořádného záporáka, napotřetí by to mohlo jít mnohem, mnohem lépe.

3) Catwoman

Catwoman s Halle Berry má unikátní status filmu, který byl s to zaříznout hned několik slibně rozjetých kariér najednou. Odpudivá parodie filmu i komiksu si právem zaslouží chodit kanály filmového světa – jenže vykreslení Catwoman ve filmech s Batmanem obvykle funguje řádově lépe!

Vše, co je k dobrému remaku stavějícím jen na Catwoman potřeba, je přijmout, že je hlavní hrdinka tak trochu bestie. „Antihrdinka“ zní přesný termín. Ve světě, kde lidé jásají u Deadpoola, by to neměl být takový problém obhájit. Musíme tedy doufat, že si ji Zoë Kravitz v novém Batmanovi vystřihne na jedničku, abychom se její velmi pravděpodobné sólovky nemuseli nijak bát.

2) Blade

I když Bladea leckdo nevnímá jako komiksovou adaptaci, právě tou tenhle biják ve skutečnosti byl. Už řadu let však na slavného upírobijce sedá prach, a to navzdory skutečnosti, že to na začátku byl právě on, kdo rozjel poptávku po dobrých komiksových adaptacích a vydělal přes 400 milionů dolarů.

Ve světě, kde upířího zabijáka přečísluje sága Stmívání, však Bladea potřebujeme znovu a víc než kdykoliv dříve. A právě to je důvod, proč se nemůžeme dočkat zbrusu nové adaptace s Mahershalou Alim v hlavní roli!

1) Superman

Na prvním místě stál původně Batman, ale ruku na srdce – Bruce Wayne měl vlastní superkvalitní trilogii relativně nedávno, a navíc je hrdinou parádní animované verze i herní série. Ale naproti tomu Superman...

Muž v rudomodré pláštěnce je postavou, která byla kdysi zosobněním žánru a komiksoví scenáristé pořád dokazují, že Superman může čarovat kvalitní příběhy. Jenže na filmovém pásu je nejpozději od začátku 80. let buď k smíchu, anebo naopak v sebevražedné depresi (i když se Henry Cavill snaží, seč může). Udělej kvalitní reboot, Hollywoode, tentokrát podstatně optimističtější a koukatelnější. Vždyť si to Supes zaslouží!

Komiksovka Fantastická 4 a Silver Surfer začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný