28. listopadu 2019 15:00

Od Deadpoola k Mandarinovi: 6 komiksových postav, které ve filmu vůbec nevypadaly jako v předloze

Pravý filmový facelift!

Pavoučí muž se v sobotu ve 20.00 vrací na Prima COOL ve filmu Amazing Spider-Man 2. Vedle mnoha nových tváří – snímek se totiž svého času snažil odpálit vlastní filmové universum – v něm zaujme i záporák Rhino, a to zejména tím, jak moc se liší od své komiksové předlohy. Podobné facelifty jsou však u komiksovek skoro už tradicí!

06) Apocalypse

Film: X-Men: Apocalypse

Poslední díl x-menní série se příliš nevyvedl, a svůj podíl na tom má i záporák s větší než malou dávnou modrého pigmentu a poněkud nevlídným jménem Apocalypse. Zatímco filmová verze vypadá především nemocně, ta komiksová byla o poznání větším pořízkem.

05) Zemo

Film: Captain America: Občanská válka

Ne vždy však musí změna nutně být špatného charakteru – vezměte si takového Helmuta Zema z Občanské války. Uznejte, že kdyby jeho filmová verze stejně jako v komiksu nosila kvůli znetvoření po pádu do kyseliny fialovou masku, v rámci boje proti maskovaným superhrdinům by šlo o poněkud neefektivní fazónu.

04) Rhino

Film: Amazing Spider-Man 2

Pokud se v nějakém filmu má objevit Paul Giamatti, jeden by čekal, že se filmaři nebudou zdráhat jej často ukazovat. Záporák Rhiho s Giamattiho tváří se však ohřál jenom na pár minut a komiksové fanoušky vyděsil hlavně svým vzhledem. Zatímco v komiksu byl Rhino zmutovaným vědátorem, ve filmové verzi šlo v zásadě o chlápka sedícího uvnitř robota.

03) Galactus

Film: Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Galactus je kultovní postava, požírač planet velký jako hvězda, který je doslova přírodní silou. Tahle Godzilla marvelovského světa se však v předminulé adaptaci Fantastické čtyřky objevila toliko jako... mrak. Velký a tmavý, ale jenom mrak.

02) Deadpool

Film: X-Men Origins: Wolverine

Ve velmi (ne)slavné transformaci sice první Wolverinův film nabídl milovaného Deadpoola, celou postavu však od základu překopal, což vrcholí tím, že tu má slavně prostořeký Deadpool doslova zalepenou pusu. Ryan Reynolds, který Deadpoola miluje, si sice postavu zahrál (zejména kvůli scénám před změnou), nebýt však jeho dalšího odhodlání Deadpoola na obrazovky přenést ve věrohodnější podobě, lepší verze z roku 2016 bychom se zřejmě nikdy nedočkali.

01) Mandarin

Film: Iron Man 3

Ocenění za nejbestiálněji odlišnou verzi si ovšem hrdě odnáší pan Mandarin, hlavní záporák Iron Mana v komiksu i filmu Iron Man 3. Zatímco v kreslené verzi jde o čínsko-mongolsko-anglického maniaka disponujícího mimo jiné desaterem magických prstenů, film nejprve jeho styl změnil do arabského teroristy (což je relativně chytré), aby následně Mandarina demaskoval jako pouhou zástěrku – zástupce jiného Tonyho korporátního konkurenta!

Amazing Spider-Man 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný