9. října 2020 09:23

Úspěšná česká hra Kingdom Come: Deliverance míří před kamery

České středověké dobrodružství chce následovat Zaklínače, jehož nová seriálová adaptace se stala velkým hitem.

Kingdom Come: Deliverance, středověká hra od pražských Warhorse Studios, se dočká hrané adaptace. Bude na ní pracovat produkční společnost Wild Sheep Content, kterou v Los Angeles založil Erik Barmack, bývalý vrcholný manažer Netflixu. Roli producenta v projektu bude mít i Martin Frývaldský, šéf Warhorse Studios.

Prozatím není jisté, zda půjde o film nebo spíše seriál a dle vyjádření zástupců Warhorse jsou otevřené obě varianty. Momentálně projekt hledá režiséry a scenáristy. „Je opravdu zajímavé, že videohry postavené na výrazném příběhu jako Zaklínač a Kingdom Come: Deliverance, se dají jedinečným způsobem adaptovat a fungují lokálně i globálně,“ řekl Barmack pro filmový magazín Variety.

Kingdom Come: Deliverance je první hrou pražského studia, která vyšla v roce 2018 pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Přestože se jedná o realisticky pojaté středověké RPG odehrávající se v českých zemích počátku 15. století, zaznamenala hra celosvětový úspěch a prodalo se jí přes 3 miliony kusů. Jejím hlavním designérem je Daniel Vávra, spoluzakladatel Warhorse, který je podepsaný i pod prvními dvěma díly Mafie.

Produkční společnost Wild Sheep Content kromě zfilmování Kingdom Come chystá taky hranou adaptaci videoherní série z japonského podsvětí Yakuza. Projekt je taky teprve ve fázi příprav, takže není jasné, zda bude dějově adaptovat hry nebo zda bude spíše volně vycházet z jejího světa a hrdinů.

Co říkáte na hranou adaptaci Kindom Come: Deliverance?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný