26. ledna 2022 11:00

Nový Hulk nebude chlap: Kdo je She-Hulk a proč je důležitá (nejen) pro Avengers 5?

První záběry ze seriálu She-Hulk

Marvelu už jeden zelený obr nestačí, a tak brzy dorazí na scénu nová hrdinka, která kromě ničení ovládá i paragrafy.

She-Hulk je velká, zelená a mohlo by se zdát, že se jedná o pouhou kopii Bruce Bannera alias Hulka. Od svého příbuzného (doslova) ji však mnohé odlišuje. Pojďme se blíže podívat na její historii i budoucnost.

Kdo to je?

Jennifer Walters je ve vzkratce Hulk v sukni. Bylo by však povrchní ji takto jednoduše zaškatulkovat. Původní profesí právnička totiž po zranění dostala transfúzi od svého příbuzného Bruce Bannera a spolu s krví tak získala i nepříjemnou superschopnost, kdy po naštvání zezelená a je schopná zničit doslova cokoli.

Avšak zatímco Bruce Banner ve své zelené podobě typicky ztrácel své původní já, She-Hulk si zachovává část původní osobnosti i inteligenci. Má tedy velmi blízko k té podobě Hulka, kterou si mnozí pamatují z megahitu Avengers: Endgame.

Co umí?

Ačkoli She-Hulk ve svém profesním životě není jen pouhou kopií Hulka, ohledně superschopností je podobností více než dost. Primární je jednoznačně supersíla, která jí dovoluje demolovat domy i armády mimozemšťanů. Hned v závěsu je ale zmiňovaná inteligence. I díky ní se v komiksech postupně stala členkou nejen Avengers, ale i S.H.I.E.L.D.u či Fantastické čtyřky. Tedy organizací, které si cení nejen schopnost hrubé destrukce, ale rovněž strategického a vědeckého myšlení.

Ostatně i původní Bruce Banner patří mezi nejchytřejí lidi na Zemi. Jennifer však není zase tak dobrá v odhalování chemických vzorečků, jako spíše děr v paragrafech a zákonících. Díky svému právnickému vzdělání je tudíž doslova vyčůraná jako díra do sněhu. A často dokazuje, že mozek je silnější než pěst.

V pozdějších verzích komiksu však i ona zjistila, že proměna mezi lidským a superhrdinským já není zcela ideální. Rozhodla se tedy permanentně obě své osobnosti propojit a zůstala právničkou v těle extrémně silné zelené obryně, což vedlo k celé řadě impozantních zápletek.

Kdy se objeví?

Za komiksovým vznikem She-Hulk stál autorský titán Stan Lee spolu s Johnem Buscemou, kteří první příběhy sepsali a nakreslili již v roce 1980. Během roku 2022 nás pak čeká hraná verze v podobě televizního seriálu od Marvelu.

I tentokrát bude seriál She-Hulk napojen na předchozí i budoucí filmy Marvel Cinematic Universe, což znamená, že se s Jennifer Walters bezpochyby setkáme hned v několika dalších počinech komiksového giganta. A ano, vcelku tutovou volbou je její zapojení do Avengers 5, kteří jsou vzdálení ještě několik let. Jak totiž víme, Avengers by často potřebovali využívat právní obezličky. Úspěch She-Hulk by pak samozřejmě mohl otevřít dveře i další sólovce samotného Hulka.

Jennifer si každopádně zahraje zkušená sympaťačka Tatiana Maslany, kterou můžete znát ze seriálu Orphan Black. Hladké předávání pochodně v rámci MCU pak v novém seriálu zařídí Mark Ruffalo, který si na svou doplňkovou roli u ostatních hrdinů dokonale zvykl. Ostatně krátce jsme ho viděli i v sólovce Shang-Chiho.

Ruffalův Bruce Banner alias Hulk udělá vše pro to, aby si Jennifer na své nově získané hrdinské geny rychle zvykla a především se je naučila ovládat. Seriál bude mít 10 půlhodinových epizod a měl by připomínat kombinaci hrdinského spektáklu a právnického dramatu, což zní v rámci současného Marvelu velmi zajímavě a svěže.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný