17. února 2023 15:00

Kdo je Kang Dobyvatel? Poznejte marveláckého superpadoucha, který zdaleka nebude jen v Avengers 5

Kang Dobyvatel. Fanoušci komiksů ho znají již desítky let, mocný protivník Avengers se ale teprve teď dostává i na stříbrné plátno. Co je vlastně zač a co všechno dokáže?

Velkopadouch Thanos už má své tažení sice za sebou, nemusíte se ale bát, že by Marvel neměl v kapse dalšího zloducha, kterému se Avengers budou muset postavit. Kang Dobyvatel je navíc jedním z těch nejkreativnějších superpadouchů, které komiksová stáj vlastní, a v komiksech dokázal nadělat obří paseku a dokonce se stal Avengerem.

Kdo je Kang Dobyvatel?

Kang je cestovatel časem s nejistou minulostí, přítomností i budoucností. V angličtině Kang the Conqueror se jako klasický superpadouch zrodil v hlavách Stana Lee a Jacka Kirbyho již v roce 1963 a v papírových sešitech má i solidně zašmodrchaný původ. Ačkoli vypadá hodně mimozemsky, jedná se o potomka Reeda Richardse z Fantastické čtyřky. Původně pochází z až ze 31. století, dostal se ale i do starověkého Egypta poté, co se zmocnil stroje Doctora Dooma, odvěkého nepřítele zmíněné první rodiny superhrdinů.

V průběhu desetiletí si Kang vybudoval pozici jednoho z nejklasičtějších soupeřů Avengers a vedle ve filmu již zničeného Thanose patří mezi nejznámější jména, která týmu gerojů zas a znovu zatápí. Kangova oblíbenost vychází nejen z jeho exotického, zapamatovatelného vzhledu, ale především z jeho dovedností, které z něj činí atraktivního vyzyvatele i občasného parťáka do boje.

Co umí?

Jako každý cestovatel časem má komiksový Kang k dispozici plejádu futuristických kvérů, drsné brněné i vyšší intelekt. Zajímavější je však jeho znalost historických událostí, která z něj činí vychytralého protivníka i zdroj ironické zábavy. Ani to se však nevyrovná schopnosti doopravdy časem cestovat, díky čemuž se Kang objevil v mnoha různých podobách.

Užít jsme si ho mohli jako starověkého Rama-Tuta, současného oponenta Avengers Immortuse, a dokonce jsme viděli i jeho mladší já jako klaďáckého člena Avengers. Tahle postava toho má za sebou zkrátka tolik, že by si rozhodně zasloužila celou filmovou sérii jen pro sebe.

Kdy se objeví?

A možná ji v budoucnu i dostane. Padouši sice nemají ve filmech Marvelu kdovíjak velkou životnost, Kang je ovšem natolik těžká váhová kategorie, že by se s ním nemělo pracovat jako s řadovým ničitelem velkoměst. Server IGN ho v ultimátním žebříčku padouchů zařadil na slušné 65. místo i proto, že má Kang díky svým schopnostem možnost se neustále vracet a zatápět hrdinům v lehce pozměněné podobě.

Nepochybně zajímavá bude i filmová inkarnace, které se ujal Jonathan Majors (Creed 3). Kang bude mít mnoho variant, přičemž ta první se objevila na konci seriálu Loki a druhá následuje v Ant-Manovi 3, jenž vtrhnul do kin ve čtvrtek 16. února. Do budoucna se pak objeví kupa dalších variant v různých marvelovkách a vše vyvrcholí v Avengers 5, kteří nemají podtitul Kangova dynastie jen tak pro nic za nic.

Kang tedy opravdu bude nástupcem Thanose a musíme doufat, že se z něj vyklube stejně impozantní hrozba jako v případě fialového titána.

Zdroj: IGN

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný