19. října 2021 16:40

Nový Strážce galaxie: Kdo je Adam Warlock a proč je důležitý pro Avengers 5?

Adam Warlock patří mezi nejznámější postavy Marvelu v komiksech a nyní se chystá i na stříbrné plátno. Co od něj můžete čekat?

Svět filmového Marvelu se mění a to s sebou přináší i nové postavy a hlavně nové hrdiny. Jedním z nich bude i Adam Warlock, od něhož se dají čekat velké věci.

Kdo to je?

Adam Warlock je dokonalý člověk a dokonalý voják. Jedná se o superhrdinu vytvořeného Stanem Lee a Jackem Kirbym již v roce 1967 pro Fantastickou čtyřku, kde se však příliš neohřál. Jeho skutečnými kreativními otci se tak stali až Roy Thomas a Gil Kane, kteří Adama Warlocka představili znovu ve velké roli jako superhrdinského mesiáše.

Pokud bychom měli Adama k někomu přirovnat, nabízí se Captain Marvel (kosmický hrdina, ač v základu člověk) a Wolverine (frajer s dobrou duší, který si ale nepamatuje svou minulost). Analogie to není dokonalá a v komiksech Adam za půlstoletí své existence zažil mnoho proměn. Jeho aktuální podobu v komiksovém vesmíru si nicméně můžete prohlédnout na obrázku výše. A ano, Adam Warlock dokázal vládnout i mocné Rukavici nekonečna a dokázal se postavit i Thanosovi, což by vám mělo jasně naznačit, o jak mocnou postavu marvelovského vesmíru se jedná.

Co umí?

V komiksech Adam disponuje rozsáhlým repertoárem schopností na úrovni zmíněného Thanose, a to včetně nesmrtelnosti. Jasně, Adam de facto umřít může, nicméně v jeho výbavě je – jako u každého správného mesiáše – i schopnost znovuzrození. Kromě ní si tyká i s telekinezí, létáním či zvýšenou silou, která výrazně připomíná zmíněnou Carol Danvers aka Captain Marvel.

Kdy a kde se objevil?

V komiksech Adama vytvořila Enkláva, elitní parta megamozků složená z pozemských vědců. Adam se jim však nakonec urval ze řetězu a vydal se prozkoumat vesmír. Ve filmových marvelovkách však bude Adamův původ nejspíše značně odlišný. Původně se měl objevit v druhých Strážcích Galaxie, nakonec si tu však střihl jenom drobný náznak své existence v potitulkové scéně. Embryo Adama zde vytvořila Ayesha, královna zlatavých kosmických Suverénů jako nástroj ultimátní pomsty.

To samo o sobě naznačuje, že Adam Warlock bude pro filmový tým hrdinů nejdříve soupeřem. Jak ale víme už z komiksů, nakonec se ke Star-Lordovi a spol. přidá. Ba co víc, je docela pravděpodobné, že hlavního hrdinu v roli vůdce Strážců nahradí. Pro Star-Lorda se má totiž jednat o poslední štaci a samotní Strážci mají podle režiséra Jamese Gunna projít radikální proměnou. Marvel rovněž odhalil, že Adam Warlock v hrané podobě získá podobu mladého Willa Poultera, kterého můžete znát například z komedie Millerovi na tripu. Od té doby ale velmi vyrostl, takže není pochyb, že Strážcům pořádně zavaří.

A nejen jim. Lodivod filmového Marvelu Kevin Feige již potvrdil, že s Adamem musíme počítat i pro budoucí příběhy z nekonečného komiksovo-filmového seriálu – a vzhledem k jeho síle se jeví i jako velká posila pro Avengers 5. Ostatně jak už nyní víme, ve hře je nový arcipadouch Kang Dobyvatel a proti tomu se bude nejmocnějším hrdinům světa hodit každá schopná ruka.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný