5. července 2023 06:00

Šestý den Varů vsadí na slavné režiséry a představení filmu o Mašínech

Mezi hosty filmového festivalu, který šestým dnem pokračuje v Karlových Varech, budou mimo jiných režiséři Davide Ferrario a Thomas Cailley.

Italský režisér a scenárista Ferrario v sekci Horizonty představí snímek Umberto Eco – Knihovna světa, v němž prokládá archivní materiály prohlídkou proslulé Ecovy osobní knihovny. Francouzský režisér Cailley osobně uvede ve Velkém sále Thermalu v sekci Horizonty svůj film Říše zvířat.

V dalším programu se mimo jiné v Domě České televize uskuteční debata s tvůrci filmu Brutální vedro, které se zúčastní režisér Albert Hospodářský, herec Vincent Hospodářský a herečka Zdeňka Petrová. Na stejném místě se bude konat setkání s tvůrci a herci filmu Bratři režiséra Tomáše Mašína.

Pořadatelé pro letošní ročník vybírali zhruba z 2 000 snímků, což je o 400 více než loni. Festival do 8. července uvede v hlavním programu 31 filmů. Soutěžní sekce Proxima nabízí i letos prostor filmařům čekajícím na objevení, stejně jako renomovaným autorům hledajícím nové směry své tvorby. Sekce se skládá z dvanácti děl – deseti světových a dvou mezinárodních premiér.

V sekci Zvláštní uvedení, nesoutěžní části hlavní programu, karlovarský festival nabízí osm premiér celovečerních děl domácích i zahraničních autorů.

K úternímu odpoledni na festivalu zatím vydali 77 725 vstupenek a 7 737 festivalových pasů. Je to mírně více než v loňském roce. Počet prodaných vstupenek se podle pořadatelů blíží zájmu před epidemií koronaviru.

Zdroj: ČTK, KVIFF

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný