9. ledna 2024 12:00
Adam Vala

Největší tajemství Karlose Vémoly odhalena. Takhle jste jeho život ještě neviděli

Finální trailer dokumentu Karlos

Podívejte se na život Karlose Vémoly v podobě, v níž ho doteď nikdo neviděl.

Celovečerní dokument Karlos režisérské dvojice Michal Samir a Šimon Šafránek, jehož nový trailer máte nahoře v playeru, není pouhý sportovní medailonek, ale filmový obraz osobnosti, která změnila popkulturní život v Česku. Režisér Michal Samir začal s Karlosem točit už před mnoha lety v Londýně, kdy se Vémola coby obyčejný kluk z Olomouce živil jako vyhazovač v baru a protloukal se životem, jak se dá. Důležitou součástí filmu jsou tak unikátní záběry z Karlosovy minulosti staré 15 let, které dosud nikdo neviděl, a také fotografie z jeho osobního archivu.

Vémolův život byl vždy plný propastných protikladů, od dětství žil za hranou, ať za hranou toho dobrého nebo špatného. Jako malý se pral na ulicích Olomouce, po škole odjel do Londýna, kde se živil jako vyhazovač, proslavil se jako zápasník, šel do vězení, znovu se proslavil, vyprodal O2 arénu a stal se celebritou. Karlos je film o extrémním člověku v extrémní době. Dokumentuje Vémolu nejen jako bijce a hrdinu davů, ale zároveň jako otce, partnera, něžného milovníka zvířat, a současně jako neústupného, hraničního člověka, který po svém okolí často žádá nemožné – přizpůsobit se jeho životnímu stylu a tempu.

Čtěte také: Strana PRO chtěla uplatit Vémolu, ten odmítl. Co na to Rajchl? Chtěl by Vágnera nebo Dyka

„Film, stejně jako Karlosův život, je nebezpečná jízda, která začíná v olomouckých Hodolanech, pokračuje přes kluby na londýnských periferiích a eskaluje křižovatkou, na které se teď Karlos jako člověk i jako zápasník ve svém věku ocitá,“ uzavírá Samir. Právě ten se s Karlosem zná téměř patnáct let, jejich vztah proto tvůrcům nabízí Karlosovu otevřenost a upřímnost.

Zdroj: Bontonfilm, Instagram

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný