11. května 2016 13:34

Jak Arnold rodil: 5 nejdivnějších rolí akčních superhvězd

Junior - upoutávka

I mistr se občas utne.

Víme, že milujete peckoidní filmy s Arnoldem – a proto si v pondělí ve 20.15 na Prima MAX jistě užijete jeho Juniora! Biják o tom, kterak Arnie otěhotněl a smířil se s faktem, že Danny DeVito je jeho bratr, patří k notně bizarnímu lebovočkovi v rámci celé Schwarzeneggerovy kariéry. Podobnými netradičními snímky (zpětně paradoxně často zábavnějšími než v době vzniku), se ovšem může pochlubit většina akčních hvězd.

Rolničky, kam se podíváš (Arnold Schwarzenegger)

A zrovna Arnold má v nabídce hned druhý podobný film! Komediální moralitka o tom, že jsou Vánoce časem shonu, ukáže Arnolda v roli otce, který se snaží získat pro svého synka specifickou hračku. Vedle komické skutečnost, že se tu Arnold snaží o cosi jako herecký výkon, snímek zarazí i protivným časem svátků.

Právě nekonečný, sysifovský hon za bizarní hračkou by si zasloužil režisér filmu Brian Levant. Koho by totiž kdy napadlo, že je sledování neherce, proslaveného porcováním lidských i nelidských těl, při vánočním běhu hračkářstvím rozumnou ideou.

Kid (Bruce Willis)

V případě neméně akčního Bruce se věci mají trochu odlišně – Willis nikdy nebyl čistě ačkní herec, naopak začínal v komediálním seriálu Moonlightning. V pozdější fázi kariéry si střihl i čistě dramatické či hororové role jako slavný Šestý smysl. Jeho zapomenutý Kid je přesto v jistém druhu... jiný. Úspěšnou, ale svým dávným snům nevěrnou Willisovu postavu tu navštíví jeho někdejší já, aby mu vyhubovalo a donutilo ho změnit život.

Film sám o sobě tedy vlastně není špatný, a to i když se u něj naštvou čtyři z pěti třicátníků. Průměrně mudrující Kid však právem zapadl a Willis se vrátil k akčním rolím. Lze se jedině domnívat, že si při natáčení uvědomil, že právě střílet lidi do hlav je jeho odvěkým snem.

Ve jménu krále (Jason Stathan)

Taktéž nejhorší Stathamův film je jiná káva. Většina netradičních filmů slavných akčních herců totiž... není akční. Jedině borec se stathamovskou čelistí se ale nechá s gustem navést do akčního filmu, který režíruje král špatných adaptací Uwe Boll.

Ve jménu krále je přitom dost možná Bollovým nejlepším filmem a v jistých omezených chvílích skoro, skoro vypadá jako něco, co natočil Peter Jackson (ale pak to neshledal dobrým a vystřihl z finální verze Pána prstenů). Nezbývá tak než doufat, že to nebyl Boll, kdo převezl Stathama, ale naopak Statham, kdo šel do natáčení z recese.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (Sylvester Stallone)

Hurá ale zpátky k rozhodnutím, která učinili borci zjevně v pomatení smyslů. Nejen Arnie se počátkem 90. let rozhodl, že nutně musí začít natáčet rodinné komedie. Jeho věčný sok Sylvester se rovněž pokusil vstoupit do neprobádané země a natočil snímek o tom, jak se jeho drsný polda musí potýkat se svou otravnou maminou.

Nabízí se i možnost, že za vše může režisér Ivan Reitman (Krotitelé duchů), poněvadž na jeho hlavu padá jak tento snímek, tak i Junior. Stallone se ovšem z rauše probral o něco dříve a došlo mu, že tudy cesta nevede – a během pár dalších let začal raději smolit plán na ultimativní týmovku, z níž nakonec vyšli Postaradatelní.

Junior (Arnold Schwarzenegger)

Skončíme ale tak, jak jsme i začali. Junior je totiž bezpochyby největším bizárem v netradiční filmografii akčních herců. Těhotenství rakouského bodybuildera? Je to tu! Parťák v podobě liliputa? Ano! Snaha o dramatické momentky ve zjevně šílené komedii? Paráda…

Junior je přesto zpětně pozoruhodné dílko. Reitmanova nejujetější komedie sice v době své premiéry sklízela oprávněný hejt, po víc jak dvaceti letech jsme ale přesto rádi, že vznikla. Viděli jsme totiž Arnolda v ledajaké poloze, ale sledovat jeho snahu porodit dítě, bez takové scény by svět byl přece o dost chudší.

Junior začíná na Prima MAX již v pondělí večer ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný