12. srpna 2022 08:15

Indický Forrest Gump vám vytře zrak. V traileru dělá všechno, co v originále, ale přesto jinak

Indický Forrest Gump – oficiální trailer filmu Laal Singh Chaddha

Indická adaptace musela umístit svého hrdinu do podstatně jiných reálií.

Indie má svého Forrest Gumpa. Jmenuje se však Laal Singh Chaddha a místo Toma Hankse ho ztvárňuje Aamir Khan (Dangal, P.K.) momentálně zřejmě největší herecká hvězda Bollywoodu. Adaptace se snaží být v jednotlivých scénách blízká americkému originálu z roku 1994, ale přizpůsobuje je indické historii a reáliím.

Scénář dostal na starost věhlasný Eric Roth, který má doma Oscara právě za původního Forresta Gumpa, ale je podepsaný i pod filmy Mnichov, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Zrodila se hvězda nebo pod nejnovější adaptací Duny. Příběh Laala adaptoval opravdu šikovně.

Místo na autobusové zastávce tak Laal vzpomíná v typickém indickém vlaku. V dětství musí mít sice výztuhy nohou, ale nakonec se z něho stane běžecký šampion a na škole se seznámí se svou životní láskou Jenny...ehm... tedy Rupou (Kareena Kapoor Khan).

Válku ve Vietnamu vystřídala v Kárgilská válka, místo na krevetách zbohatne na prodeji spodního prádla a slavnou bonboniéru nahradila golgappa – oblíbený indický křupavý smažený snack, který mívá různou náplň, takže člověk taky nikdy neví, co ochutná.

Film vstoupil do indických a vybraných světových kin 11. srpna a až čas ukáže, zda dokáže být stejně úspěšný a trvanlivý jako jeho předobraz.

Co říkáte na trailer?

Zdroj: Indie Wire

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný