10. května 2022 12:15

Bude Hříšný tanec 2, do hlavní role se vrací Baby. Doplní ji digitální Patrick Swayze?

Přímé pokračování romantické klasiky Hříšný tanec nabídne kombinaci původních herců a nováčků. Co všechno o něm zatím víme?

Magazín Deadline odhalil podrobnosti o chystaném pokračování Hříšného tance. Režisérem bude Jonathan Levine, který je podepsaný třeba pod sympatickými romantickými komediemi 50/50 či Mrtví a neklidní nebo aktuálně pod seriálem Úplně cizí lidé. Ikonickou roli Baby si zopakuje herečka Jennifer Grey.

„Nejdůležitější je, že máme Jennifer, protože je pro nás nepostradatelná. Chceme však zapojit co nejvíc lidí z původního filmu a vzdát mu hold všemi možnými způsoby,“ vysvětlil Levine, který je zároveň spoluautorem scénáře. V něm se Baby vrací v devadesátých letech na původní místo činu a její příběh se proplétá s osudem mladé dívky, která si prochází podobnými (tanečními!) krůčky k dospělosti, jako kdysi ona.

Součástí filmu už nemůže být zesnulý Patrick Swayze, přesto se však tvůrci snaží maximálně pracovat s jeho odkazem, a dokonce oslovili i správce jeho pozůstalosti. Znamená to, že by se mohl alespoň na moment vrátit pomocí digitálních kouzel? Na tuto otázku si budou muset fanoušci ještě počkat stejně jako na oznámení dalších jmen. Natáčení má začít ještě letos s premiérou plánovanou na rok 2024.

Co se týče hudby, půjde taky o mix. Vrátit se mají hity z originálního soundtracku (včetně Hungry Eyes), jinak se však ve filmu objeví dobová devadesátková hudba od tehdy populárních umělců jako Alanis Morissette nebo Liz Phair, ale taky ze zlaté éry hip-hopu.

„Hříšný tanec je víc než jen film, je to kulturní milník, který dál lidi nepřestává fascinovat... Jsme rádi, že budeme mít Jennifer jako průvodkyni a po jejím boku Jonathana, protože všechno, co dělá, je zajímavé a romantické – z jeho filmů máme vždy husí kůži,“vysvětlil Erin Westerman, šéf produkce studia Lionsgate, pod nímž film vzniká.

Hříšný tanec 2 z roku 2004, který měl v Americe podtitul Havana Nights a nijak nesouvisel s příběhem jedničky (odehrával se totiž o pět let dříve na Kubě), tak můžete dnešním dnem začít ignorovat...

Těšíte se na opravdový Hříšný tanec 2?

Zdroj: Deadline

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný